Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Pomóżmy Amelce!

2020-05-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Pomóżmy Amelce!
Pomóżmy Amelce!
W tekście Pawlicki

Amelka ma 8 lat i jest uczennicą klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. W lutym tego roku u dziewczynki zdiagnozowano chorobę nowotworową – chłoniaka Hodgkina.

 

Obecnie Amelka przebywa pod opieką Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantacji Pediatrycznej AM w Poznaniu, gdzie poddawana jest kolejnym cyklom leczenia intensywną chemioterapią. – Zbiórka środków pomogłaby pokryć koszty leczenia, tj. lekarstwa, zabiegi medyczne oraz rehabilitacyjne, pobyt w hostelu, jak również transport do placówki leczącej. Wiele razy udowodniliście, jak wielkie są Wasze serca. Pokażcie ich wielkość i tym razem – apeluje Jacek Zawodny, dyrektor koźmińskiej Jedynki, zwracając się do mieszkańców naszego powiatu.

Aby pomóc Amelce można wziąć udział w zbiórce na stronie pomagam.pl. Zachęcamy również do udziału w licytacjach lub dawania fantów na licytacje w otwartej grupie na Facebooku („Przyjaciele Amelki Taszarek-grupa wsparcia w walce z chłoniakiem Hodgkina”). – Zapraszamy na grupę i do pomocy! Cały dochód zasili konto małej Amelki. Wszyscy wspólnie stanowimy wirtualną rodzinę pomocy dla małej Amelki – oznajmia J. Zawodny.

Ponadto w sobotę, 23 maja, ruszy akcja SŁODYCZE DLA AMELKI. W godzinach od 9.00 do 10.00 można będzie dowieźć ciasto do Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. (wejście od ul. Glinki przy zatoce autobusowej). – W godzinach 10.00-12.00 otwieramy nasze serca – będzie rozprowadzane ciasto dla wszystkich, którzy lubią coś słodkiego do kawki. Te słodkości upieką osoby, które zadeklarowały chęć przygotowania ciast – zapowiada J. Zawodny. – Aby zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa, przypominam, że każda osoba musi mieć maseczkę i rękawiczki. W holu szkoły będzie dostępny płyn do obowiązkowej dezynfekcji rąk przed wejściem do budynku – zaznacza dyrektor SP nr 1 w Koźminie Wlkp.

(ANKA)

YouTube

daf-mal
MediaSort
Dietetyka Kroczak
Ideal Okna
Intermarche
Klub zdrowia 24
Zuziak
Vademecum poprawne
APR
gierko
Lesniczowka
Banaszak
M-Partner
Archiwum
BGP
TOR
Pod Szyszkami
Robstal
KOK
Kostka
Jumbonet
KUK
Słoneczna
Transmed24
Jarmużek
Eltom-bud
Wojno
W starym stylu