Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY

Potężna dawka adrenaliny

2022-12-01
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Potężna dawka adrenaliny
Potężna dawka adrenaliny
Laguna pralnia

24 listopada w Kobylinie miało miejsce oficjalne otwarcie Suples Training Center Poland. Dwa dni później przeprowadzono drugą edycję zawodów Bulgarian Bag Championships, a w niedzielę na terenie nowego obiektu odbył się kurs instruktorski bulgarian bag level 2 – suples strong. To były dni pełne wrażeń.  

 

Oficjalnego otwarcia Suples Training Center Poland dokonał wynalazca bulgarian bag oraz całego systemu treningowego suples – Ivan Ivanov, który obecnie jest dyrektorem generalnym Greco Roman Wrestling w USA. W wydarzeniu uczestniczyły także najważniejsze osoby z Suples Training Systems ze Stanów Zjednoczonych, Węgier i Bułgarii. System ów został stworzony w celu szkolenia przyszłym olimpijczyków. Od kilku lat z powodzeniem wykorzystywany jest na całym świecie.

Suples Training Center Poland jest jedynym oficjalnym partnerem Suples Training Systems w Polsce. 27 listopada na terenie centrum odbył się kurs instruktorski bulgarian bag level 2 – suples strong, w którym uczestniczyli instruktorzy z całego kraju.

Zawody Bulgarian Bag Championships zorganizowano po raz drugi. Idea tej rywalizacji narodziła się w Klubie Sportowym Ranger z Kobylina, który od kilku lat jest najsilniejszym ośrodkiem bulgarian bag w Polsce. Uczestnicy mieli do wyboru jedną z trzech kategorii – fit, strong i extreme. W każdej z nich zawodnik czy zawodniczka ma do czynienia z innym obciążeniem. Niezmienna pozostaje natomiast ilość pięciu różnych ćwiczeń wykonywanych w różnym czasie. Pomiędzy nimi jest możliwość jednej minuty odpoczynku.

– W ciągu zaledwie dwóch lat zawody urosły do rangi międzynarodowej. W przyszłym roku wielce prawdopodobne jest przeprowadzenie mistrzostw nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych. Adrenalina podczas występu na takiej imprezie, a w dodatku w obecności naszych specjalnych gości, którzy zjechali do nas z całego świata, na trudnym do opisania poziomie. Całej ekipie składamy serdeczne gratulacje. W ciągu roku poziom sportowy mistrzostw poszybował niesamowicie do góry. Wystarczy wspomnieć, że w zeszłym roku bulgarian bag elite zaliczyła czwórka zawodników, natomiast w tym aż dziesięciu – podsumował Klub Sportowy Ranger.

W zawodach brało udział siedmioro reprezentantów KS Ranger. W kategorii fit kobiet Roksana Kucharczyk zajęła ósme miejsce z wynikiem 557 powtórzeń, a tuż za nią uplasowała się Małgorzata Wojtyczka z 550 powtórzeniami. W kategorii fit mężczyzn trzeci był Tomasz Zarycki z rezultatem 567 powtórzeń, na szóstej lokacie znalazł się Przemysław Nowaczyk z 502 powtórzeniami, a 11. pozycję zajął Jarosław Hutta – 320 powtórzeń. W grupie strong kobiet na drugim miejscu zmagania ukończyła Aneta Waścińska z 523 powtórzeniami, a w kategorii strong mężczyzn tuż za podium znalazł się Włodzimierz Rupociński – 476 powtórzeń.

(ANKA / FENIX)

FOT. M. Kobuszyński / KS Ranger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + siedem =

YouTube

Archiwum
Agencja Reklamowa GL
BGP
INNOWACYJNE FINANSE
BHP RABENDA
Dietetyk Kaźmierczak
Motosdodoła
IMPULS ZDUNY
Jarmużek
EDI
ZAKOCHANY W DREWNIE
Zajączek
DAP TRANS
MATYLA
TK DACHY