Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PGKiM Węgiel
PADEWSCY

Potrójnie ozłocony!

2023-03-09
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Potrójnie ozłocony!
Potrójnie ozłocony!
AS MAŚNIAK

Czesław Roszczak nie zwalnia tempa i nie traci formy! W niedawnych Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu mieszkający w Łagiewnikach zawodnik wywalczył trzy złote medale! Był to ostatni sprawdzian przed Halowymi Mistrzostwami Świata Masters, które rozpoczną się 25 marca.

 

Reprezentant UKS Olimpijczyk Pogorzela rywalizował w trzech konkurencjach w kategorii M80. Najpierw wystartował w swojej koronnej konkurencji – pchnięciu kulą. Walka była bardzo zacięta i zakończyła się triumfem naszego zawodnika. Roszczak osiągnął wynik 12,15 m, który jest nowym rekordem halowych mistrzostw Polski w kat. M80 oraz najlepszym rezultatem na świecie w tym sezonie.

W rzucie ciężarkiem o wadze 5,45 kg łagiewniczanin w piątej próbie uzyskał odległość 14,14 m i ten wynik zapewnił mu drugie złoto. – Jako że na mistrzostwach świata będzie sześć serii, poprosiłem sędziów, aby pozwolili  mi na oddanie szóstego rzutu poza konkursem. Po zmierzeniu okazało się, że rzuciłem na odległość 15,87 m, co jest rezultatem na poziomie czołówki światowej. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, iż jestem dobrze przygotowany do światowego czempionatu – opowiada lekkoatleta z naszego powiatu.

Trzecią konkurencją był skok w dal. – Nie oczekiwałem jakiegoś wyjątkowego wyniku. Chodziło mi o rozmierzenie rozbiegu, aby przy odbiciu trafić na belkę – mówi Czesław Roszczak, który w czwartej próbie uzyskał 3,04 m, co dało mu trzeci złoty medal.

(ANKA)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + jedenaście =

YouTube

VADEMECUM
Archiwum
OCHMAN
KOK
Agencja Reklamowa GL
BGP
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY
Zajączek
EDI
Jarmużek
MATYLA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA
ZAKOCHANY W DREWNIE
Motosdodoła
Dietetyk Kaźmierczak