Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Wojno
CZWOJDA

Powtórka sprzed roku

2021-03-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Powtórka sprzed roku
Powtórka sprzed roku
LOMBARD SMOK

Za nami dwie kolejki rundy wiosennej rozgrywek piłkarskiej V ligi i klasy okręgowej. Na następne mecze będziemy musieli poczekać kilka tygodni, o ile nie dłużej. Ze względu na wprowadzenie nowych obostrzeń w całym kraju Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywek.

 

Piłkarskie drużyny z naszego powiatu udanie rozpoczęły rundę wiosenną. Zarówno Astra Krotoszyn i Piast Kobylin, jak i grający w okręgówce Biały Orzeł Koźmin Wlkp. na inaugurację zdobyły komplet punktów. W drugiej kolejce krotoszynianie i koźminianie zanotowali porażki, a ekipa z Kobylina wywalczyła trzy punkty bez gry, jako że Lew Pogorzela wycofał się z rozgrywek.

Po ogłoszeniu przez ministra zdrowia nowych obostrzeń, które obowiązywać będą od 20 marca w całym kraju, Wielkopolski Związek Piłki Nożnej poinformował o zawieszeniu rozgrywek piłkarskich. Zatem powtórzył się scenariusz z ubiegłego roku.

– Władze państwowe nie opublikowały jeszcze zmian w rozporządzeniu, jakie mają obowiązywać od najbliższej soboty, jednakże zgodnie z zapowiedziami, wprowadzone mają zostać rozwiązania, które funkcjonowały już wcześniej. Jeśli takie doniesienia się potwierdzą, możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych i rozgrywkach zostanie ograniczona do wąskiej grupy społecznej. Brak szans na spełnienie określonych wymogów przez ogół klubów powoduje, że Związek zmuszony jest zawiesić rozgrywki na czas obowiązywania zaostrzonych przepisów – czytamy w komunikacie WZPN.

Obecne regulacje piłkarskie zobowiązują do zakończenia sezonu do końca czerwca. Jeśli ten termin nie zostanie zmieniony, a obostrzenia będą przedłużane, może powtórzyć się sytuacja z zeszłego roku, kiedy to sezon zakończono bez rozegrania sporej części kolejek.

Jeśli piłkarze będą mogli wrócić na boiska od razu w weekend po 9 kwietnia, to Astrę czeka pojedynek z Orłem Mroczeń, Piast zagra ze Zjednoczonymi Rychwał, a Biały Orzeł zmierzy się z Olimpią Brzeziny. Wtedy zespoły z tych lig będą miały także po trzy zaległe mecze do rozegrania.

(LENA)

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
Get Free
Jarmużek
KLIMA-PARTNER
Oring
OLD-BRICK.PL
Zuziak
Jumbonet
Pałac w Orli
CZWOJDA
KIKICARCARE
MATYLA
ZSP2
Maśniak
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud