Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Pod Szyszkami Krotoszyn
Pod Szyszkami Koźmin

Pozyskano pomoce naukowe

2022-11-23
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Edukacja
  6. /
  7. Pozyskano pomoce naukowe
Pozyskano pomoce naukowe
PANCOM

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu pozyskała pomoce naukowe, które będą wsparciem dla uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego oraz korzystających z pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

 

Dzięki kwocie 43 750 zł, pozyskanej w ramach rządowego programu „Aktywna Tablica 2022”, milicka Jedynka zakupiła zestaw EEG + HEG – BIOFEEDBACK oraz stanowisko do diagnozy i terapii dzieci wg metody Warnkego, czyli zestaw do diagnozy i treningu słuchowego, wzrokowego i motorycznego, treningu lateralnego.

Zestaw EEG + HEG przeznaczony jest m.in. dla dzieci ze zdiagnozowanym ADHD, dysleksją, zaburzeniami koncentracji oraz w celu poprawy funkcjonowania umysłu. Dodatkowy czujnik HEG z opaską sprawdza się jako efektywna metoda w pracy z uczniami mającymi problem z koncentracją, pamięcią, a także z osobami ze spektrum autyzmu z uwagi na małą liczbę artefaktów, szczególnie w lokalizacji czołowej.

Stanowisko do diagnozy i terapii dzieci wg metody Warnkego pomoże uczniom z zaburzeniami przetwarzania słuchowego, z trudnościami w zakresie prawidłowego czytania, słuchania i mówienia, a także dzieciom z dysleksją.

OPRAC. (FENIX)

 

FOT. Gmina Milicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × jeden =

YouTube

Agencja Reklamowa GL
DAP TRANS
MRÓWKA - KROTOSZYN
Motosdodoła
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
IMPULS ZDUNY
EDI
Dietetyk Kaźmierczak
Jarmużek
Zajączek
MATYLA
BHP RABENDA
TK DACHY
BGP
Agencja Reklamowa GL