Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Prawie 150 tysięcy na modernizację

2019-07-23
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Prawie 150 tysięcy na...
Prawie 150 tysięcy na modernizację

22 lipca w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Krotoszynie podpisane zostały umowy o udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji celowej w ramach konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. W podpisywaniu umów uczestniczyli Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego oraz przedstawiciele gmin: Kobylin, Krotoszyn, Rozdrażew, Zduny. Łącznie dotacje wyniosły 149 tys. 420 zł na pięć projektów.

Umowa pomiędzy gminą Krotoszyn a województwem dotyczy udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na współfinansowanie projektu pn. „Rozbudowa kompleksu rekreacyjnego w Brzozie”. Dotacja stanowi równowartość 30 tys. zł, zaś koszt całego zadania wyniesie prawie 55 tys. zł. W ramach zadania zostanie rozbudowany kompleks rekreacyjny na terenie parku w Brzozie. Planuje się utworzenie boiska do gry w siatkówkę, montaż 4 urządzeń siłowni zewnętrznej i 3 stołów (do gry w tenisa stołowego, do gry w piłkarzyki i do gry w szachy) oraz utwardzenie terenu kostką brukową. Zadanie zostanie zakończone do 31 października tego roku. Umowę podpisał burmistrz, Franciszek Marszałek.

Jeśli chodzi o gminę Kobylin, burmistrz Tomasz Lesiński oraz skarbnik Barbara Sławińska parafowali umowy na dofinansowanie projektów w ramach konkursu „Wielkopolska Odnowa Wsi”. Udało się pozyskać pieniądze na dwa zadania: w Starym Kobylinie oraz w Wyganowie. – Bardzo się ucieszyłem, gdy okazało się, że aż dwa nasze projekty uzyskały uznanie w oczach komisji konkursowej – mówi burmistrz. – Po podpisaniu umowy, ruszamy do pracy, by nasze wsie były jeszcze piękniejsze. W obu wioskach powstaną miejsca do rekreacji, w tym boiska sportowe. Łącznie pozyskano 60 tys. dodaje.

Rozdrażew otrzyma 29 tys. 420 zł na zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w Dzielicach. Umowę w zastępstwie wójta podpisała sekretarz, Barbara Biesiada.

Zduny otrzymały 30 tys. zł na poprawę wizerunku Sali Wiejskiej Domu Kultury w sołectwie Bestwin. Na dokumencie podpis złożył Tomasz Chudy, burmistrz Zdun.

(NOVUS)

 

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek