2. /
  4. /
  5. Prestiżowe zawody w Krotoszynie
IMPRESJA KROTOSZYN

Pod koniec listopada w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Olimpijskiej w Krotoszynie odbył się turniej Pucharu Polskiej Unii Karate. Zawodnicy z naszego powiatu zdobyli łącznie 22 medale.

W turnieju, którego współorganizatorem była ASW Nippon Krotoszyn, wzięło udział niemal 400 zawodników, reprezentujących 55 klubów z całej Polski. Zawody były o tyle ważne, że karatecy walczyli o punkty, dzięki którym będą mogli reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i U’21, które odbędą się w czerwcu w Budapeszcie. Dla seniorów z kolei była to szansa na uzyskanie promocji na Mistrzostwa Europy w Karate WKF, które odbędą się w Baku.

Reprezentanci ASW Nippon Krotoszyn wywalczyli sześć medali – po jednym złotym i srebrnym oraz cztery brązowe. W kumite juniorów na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna w składzie: Filip Mosz, Jakub Pleskacz i Łukasz Błaszczyk.

Z kolei w kumite drużynowym młodziczek 12-13 lat świetnie poradziły sobie zawodniczki UKS Ukemi Kobylin. Team w składzie: Julia Maślanka, Adrianna Ziętek i Katarzyna Mieszkała zdobył złoto, pokonując w finale przedstawicielki Bodaikan Szczecin.

11 krążków – trzy złote, dwa srebrne i sześć brązowych – to dorobek UKS Shodan Zduny. W kata drużynowym triumfowały zespoły młodziczek i juniorów, a w kumite zwyciężył team juniorów młodszych.

Reprezentanci Koźmińskiego Klubu Karate Do Shotokan wywalczyli cztery brązowe medale. Na podium stanęli Kajetan Woźniak (kumite indywidualne młodzików 12-13 lat +50 kg), Julia Patecka (kumite indywidualne juniorek młodszych -47 kg), Kacper Wojciechowski (kumite indywidualne juniorów młodszych +70 kg) oraz drużyna młodzików w składzie: Kacper Aleksandrowicz, Kacper Wojciechowski i Mateusz Pietrzak (kumite).

– Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich rodziców za zaangażowanie w przygotowania do zawodów, a także za pomoc przy ich obsłudze. Dziękuję również wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy dołożyli cegiełkę, aby ten turniej mógł się odbyć. Wyrazy wdzięczności należą się też PGKiM Krotoszyn za promocję wody, z której korzystać mogli wszyscy uczestnicy – powiedział Piotr Bielawski, trener ASW Nippon.