Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Pod Szyszkami Krotoszyn
Pod Szyszkami Koźmin

Prezentowali kraje z różnych części świata

2022-10-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Edukacja
  6. /
  7. Prezentowali kraje z różnych...
Prezentowali kraje z różnych części świata
TRANS-MED

W Szkole Podstawowej w Gorzupi po raz trzeci obchodzono Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie, przy wsparciu wychowawców i rodziców, zaprezentowali takie kraje jak Chiny, Egipt, Meksyk, Australia, Indie, Kanada i Brazylia.

 

Świętowanie rozpoczęło się od występów artystycznych przed budynkiem szkoły. Następnie uczniowie, najczęściej ubrani w stroje charakterystyczne dla poszczególnych krajów, zaprosili koleżanki i kolegów do odwiedzenia klas, które przystrojone były w barwy danego państwa. Prezentowano charakterystyczne dla nich miejsca czy tradycyjne potrawy. Wizycie w każdej klasie towarzyszyły filmy, muzyka i wypowiedzi uczniów, którzy wspaniale opowiadali o danym kraju.

Dzień Języków Obcych na trwałe wpisał się w życie szkoły w Gorzupi. Uczniowie w ten sposób poszerzają swoją wiedzę, a poza tym towarzyszą temu niezapomniane przeżycia. Przeżycia wyjątkowe także ze względu na rywalizację między klasami, która obejmuje gazetki, wystrój sali lekcyjnej, przygotowanie uczniów i występy. W tym roku w kategorii I-III zwyciężyła klasa III (Egipt), natomiast wśród starszych triumfowała klasa VIII (Brazylia).

OPRAC. (ANKA)

 

FOT. SP Gorzupia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 1 =

YouTube

Agencja Reklamowa GL
DAP TRANS
MRÓWKA - KROTOSZYN
Motosdodoła
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
IMPULS ZDUNY
EDI
Dietetyk Kaźmierczak
Jarmużek
Zajączek
MATYLA
BHP RABENDA
TK DACHY
BGP
Agencja Reklamowa GL