Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

Prezenty rozdane!

2022-01-04
Prezenty rozdane!
COT

Jako redakcja Gazety Lokalnej KROTOSZYN i Klub GLK, wraz z Partnerami, zorganizowaliśmy akcję „Świąteczne Prezenty”. Upominki tuż przed świętami Bożego Narodzenia trafiły do dzieci z terenu powiatu.

 

Akcja miała na celu dostarczenie prezentów dzieciom, których rodziny zmagają się z trudną sytuacją materialną. Czytelnicy mogli zgłaszać do nas dzieci do 14. roku życia włącznie. Chętne osoby mogły też zakupić własny prezent i dostarczyć go do redakcji. Na takich darczyńców czekały świąteczne rabaty w sklepie Kamix.

Otrzymaliśmy przeszło 20 zgłoszeń. 23 i 24 grudnia prezenty zostały wręczone. Dostarczył je nie byle kto, bo sam święty Mikołaj, w którego rolę wcielił się Sławomir Olgrzymek.

– Dziękujemy wszystkim naszym Partnerom i Fundatorom. Osobne słowa uznania – za świetne jakościowo prezenty – kierujemy w stronę Kamixu – komentuje Daniel Borski, założyciel GLK. – Wiemy, że akcję powtórzymy i sądzimy, że uda się ją zrealizować z większym rozmachem, dostarczając prezenty do znacznie większej liczby dzieci, niż miało to miejsce w tym roku.

Okazuje się, że paczki świąteczne dla rodzin znajdujących się w najtrudniejszym – często dramatycznym – położeniu to nie jedyna forma pomocy. – Będąc w niektórych miejscach, oczy Mikołaja musiały się zaszklić. Widząc, w jakich warunkach mieszkają niektóre osoby, postanowiliśmy nadal działać. W grupie Klub GLK opisałem sytuację pewnej rodziny. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Zaprzyjaźnieni przedsiębiorcy zaoferowali rozmaitą pomoc. HoReCa Las Kalisz, Delikatesy Korona czy Agrointegracja stworzyły paczki żywnościowe. Przekazaliśmy też ubrania. Być może uda się także zorganizować remont. Odebrałem sporo innych telefonów z chęcią niesienia pomocy, ale o szczegółach ewentualnych zbiórek będziemy rozmawiać w styczniu, by najpierw poznać kompleksowo potrzeby egzystencjalne danej rodziny – dodaje D. Borski.

Akcja nie odbyłaby się, gdyby nie nasi wspaniali Partnerzy – Max-Pol, HoReCa Las Kalisz, Kamix / Figloland, Gabi-Plast, W Starym Stylu, Pałac w Orli, Energy Sped, Doradztwo Rolnicze Łukasz Zuziak, Akademia Piłkarska Reissa, Gabinet Fizjoterapii, Osteopatii & Beauty – Bartłomiej Nowak, Market Budowlany Pszczółka Krotoszyn – Centrum Budowlane Banaszak, Contra Odszkodowania, Biuro Rachunkowe Officium, Eltom-bud oraz Bezpieczeństwo Pracy Łukasz Rabenda.

(LENA)

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You