Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Pro-Met zwycięzcą Summer Cup!

2019-08-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Pro-Met zwycięzcą Summer Cup!
Pro-Met zwycięzcą Summer Cup!
W tekście Pawlicki

W miniony weekend rozegrano XI edycję turnieju Summer Cup. Po trzech wygranych z rzędu drużyny A Seree Tee tym razem Puchar Lata zdobyli piłkarze Pro-Metu.

W sobotę na orlikach przy deptaku oraz przy LO im. Hugona Kołłątaja rozgrywane były mecze grupowe. Do fazy pucharowej awansowało osiem drużyn. Grupę A wygrał Albatrosy Team, a drugą lokatę zajął zespół Creative. W grupie B rządził koźmiński Pro-Met, a za nim uplasowała się ekipa Igloo. Grupa C okrzyknięta została „grupą śmierci”. Z niej awans wywalczyły Pancom Zduny i A Seree Tee, czyli dwa najlepsze zespoły zakończonych niedawno rozgrywek Playareny. W grupie D najlepszy był Marbud, a z drugiej pozycji awansowała Guantanamera.
W ćwierćfinałach Pancom ograł 2:1 Albatrosy, Pro-Met rozgromił 4:0 Guantanamerę, ekipa AST pokonała 6:2 Creative, a Marbud wygrał 4:1 z Igloo. W półfinałach Pro-Met nie dał szans Pancomowi, zwyciężając aż 4:0, a Marbud pokonał AST po rzutach karnych. Był to bardzo zacięty pojedynek. W pierwszej połowie AST dominowało i do przerwy prowadziło 1:0. Dwie minuty przed końcem rywale doprowadzili jednak do remisu. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia i konieczne były rzuty karne. Lepiej egzekwowali je gracze Marbudu i to oni awansowali do finału. W meczu o trzecie miejsce drużyna AST ograła 4:1 zdunowski Pancom.

Finaliści na decydujące spotkanie wprowadzeni zostali w asyście najmłodszych piłkarzy z Akademii Talentów. Po pierwszej połowie 1:0 prowadzili koźminianie. W drugiej odsłonie Marbud wyrównał. Gdy wydawało się, że potrzebna będzie dogrywka, jeden z zawodników Pro-Metu strzelił zwycięskiego gola, uderzając nie do obrony z rzutu wolnego. Gracze z Jutrosina próbowali jeszcze zmienić rezultat, ale ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 2:1 zespołu z Koźmina Wlkp.

Jak zawsze nie zabrakło nagród indywidualnych. Wyróżniono najlepszych graczy czołowej czwórki – Krzysztofa Ratyńskiego (Pro-Met), Dominika Snelę (Marbud), Kamila Kucharskiego (A Seree Tee) i Mikołaja Koniecznego (Pancom). D. Snela zgarnął też nagrodę dla najskuteczniejszego strzelca. Za najlepszego bramkarza uznano Jakuba Poślednika, na MVP turnieju wybrano K. Kucharskiego, a najlepszym zawodnikiem młodego pokolenia został Artur Pauter. Z kolei przedstawiciel Gazety Lokalnej KROTOSZYN, która była patronem medialnym turnieju, za najlepszego zawodnika uznał Mateusza Wachowiaka.

– W imieniu moim oraz wszystkich organizatorów pragnę podziękować każdemu, kto przyczynił się do tego, by XI edycja turnieju Summer Cup mogła się odbyć. Udało nam się dzięki ciężkiej pracy. Słowa wdzięczności kieruję również do wszystkich drużyn, które dojechały na czas i pokazały klasę na boisku. Po raz kolejny udowodniliśmy, że zespoły zarówno z Krotoszyna, jak i z okolic potrafią grać w piłkę na bardzo wysokim poziomie – podsumował Dominik Góral, jeden z organizatorów Summer Cup.

(LENA)

YouTube

daf-mal
MediaSort
Dietetyka Kroczak
Ideal Okna
Intermarche
Klub zdrowia 24
Zuziak
Vademecum poprawne
APR
gierko
Lesniczowka
Banaszak
M-Partner
Archiwum
BGP
TOR
Pod Szyszkami
Robstal
KOK
Kostka
Jumbonet
KUK
Słoneczna
Transmed24
Jarmużek
Eltom-bud
Wojno
W starym stylu