Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Przywieźli z Madrytu złoto i brąz

2022-07-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Przywieźli z Madrytu złoto...
Przywieźli z Madrytu złoto i brąz
Laguna shop

Trzech zapaśników z powiatu krotoszyńskiego rywalizowało w Grand Prix of Spain w stolicy Hiszpanii. Na podium stanęli bracia Robert i Radek Baran.

 

Do Madrytu udała się piętnastoosobowa reprezentacja polskich zapaśników, w składzie z dwoma zawodnikami LKS Ceramik Krotoszyn – Robertem Baranem i Szymonem Wojtkowskim, a także pochodzącym z Krotoszyna Radosławem Baranem, na co dzień reprezentującym WZS WKS Grunwald Poznań.

Na matach w Hiszpanii rywalizowało około 250 zapaśników z 40 krajów. Dla biało-czerwonych był to sprawdzian przed mistrzostwami świata, które odbędą się we wrześniu w Belgradzie.

Startujący w kategorii 74 kg Szymon Wojtkowski w pierwszej walce pewnie pokonał Hiszpana, lecz później musiał uznać wyższość reprezentanta Izraela.

Robert Baran walczył w kat. 125 kg. W pierwszym pojedynku pokonał przez przewagę techniczną rywala z Austrii. Potem wygrał z Portorykańczykiem, czym zapewnił sobie awans do półfinału, w którym zmierzył się z Niemcem. Robert zwyciężył i do końcowego triumfu brakowało mu już tylko jednej wygranej walki. Finałowym przeciwnikiem krotoszynianina był Kamil Kościółek ze Stali Rzeszów. W decydującym starciu lepszy był reprezentant Ceramika, który wygrał 6:4, zdobywając tym samym złoty medal.

Na podium stanął także drugi z braci Baran – Radosław, rywalizujący w kat. 97 kg. W pojedynku o trzecie miejsce pokonał przez przewagę techniczną zapaśnika z Mołdawii.

(LENA)

 

FOT. Polski Związek Zapaśniczy

YouTube

Archiwum
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
ZAKOCHANY W DREWNIE
EDI
JARANET A
TK DACHY
IGLOO
JARANET b
Jarmużek
Zajączek
Eltom-bud
MATYLA
INNOWACYJNE FINANSE
BETA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA