Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY

Puchar Polski w Krotoszynie

2022-12-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Puchar Polski w Krotoszynie
Puchar Polski w Krotoszynie
Chatka

3 grudnia w hali sportowo-widowiskowej w Krotoszynie odbyły się zawody Pucharu Polski Seniorów i Juniorów w Sumo. Reprezentanci klubów z naszego powiatu wiele razy stawali na podium.  

 

Tradycyjnie impreza ta była ostatnim turniejem w obecnym roku, a jednocześnie rozpoczynała nowy sezon startowy. Dorobek ekipy Towarzystwa Atletycznego Rozum w Krotoszynie to 19 medali.

Aż pięć razy na podium stawała Oliwia Glegolska, która w zmaganiach juniorskich była najlepsza w kategorii -75 kg, druga w kat. +75 kg oraz w open, a wśród seniorek zdobyła srebro w kat. -73 kg oraz w kat. -80 kg.

Cztery krążki wywalczyła Zuzanna Krystek, ale za to wszystkie złote! Triumfowała bowiem w kat. +75 kg i w open juniorek oraz w kat. +80 kg i w open seniorek! W rywalizacji seniorek Aleksandra Rozum okazała się bezkonkurencyjna  w kat. -65 kg i w kat. -73 kg, natomiast w open zajęła trzecią lokatę.

Lena Andrzejak w gronie juniorek zwyciężyła w kat. -65 kg i sięgnęła po brąz w kat. -70 kg, a pośród seniorek była trzecia w kat. -65 kg.

Jeśli chodzi o seniorów, to Aron Rozum wywalczył złoty medal w kat. +115 kg i srebrny w kat. -115 kg, a Maksym Tsybulniak triumfował w kat. -85 kg i uplasował się na drugiej lokacie w kat. -92 kg.

Równie dobrze spisała się reprezentacja UKS Samson Kobylin, zdobywając 22 krążki. W gronie juniorów na najwyższym stopniu podium stanęli Oliwia Kuś w kat. 60 kg, Paweł Sikora w kat. 70 kg oraz Piotr Sikora w kat. 77 i 85 kg, srebro wywalczyła Oliwia Kuś w kat. 65 kg, a brąz zgarnęły Wirginia Roszek w kat. 55 kg, Nikola Roszek w kat. 70 kg i 75 kg oraz Wanessa Roszek w kat. +75 kg i w open.

W zmaganiach seniorów zwycięzcami zostali Piotr Sikora w kat. 77 kg, Patryk Swora w kat. 92 kg i Damian Wróbel w kat. 100 kg, natomiast na trzecim stopniu podium stawali Julia Całka w kat. 50 kg, Julia Jankowiak w kat. 55 kg i 60 kg, Wanessa Roszek w kat. +80 kg, Paweł Sikora w kat. 77 kg, Piotr Sikora w kat. 85 kg, Artur Ciółko w kat. 92 kg, Damian Wróbel w kat.115 kg i Mateusz Ciółko w kat. 115 kg.

(ANKA)

FOT. M. Kobuszyński / TA Rozum

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 6 =

YouTube

Archiwum
Agencja Reklamowa GL
BGP
INNOWACYJNE FINANSE
BHP RABENDA
Dietetyk Kaźmierczak
Motosdodoła
IMPULS ZDUNY
Jarmużek
EDI
ZAKOCHANY W DREWNIE
Zajączek
DAP TRANS
MATYLA
TK DACHY