Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym

2022-01-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Puchar Polski w Rolnictwie...
Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym
Vidia film tekst

11 stycznia ogłoszono wyniki Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wielkopolskim uplasował się na wysokiej lokacie.

 

 

Celem konkursu jest propagowanie stosowania innowacyjnych rozwiązań w gospodarstwie oraz udostępnienie specjalistycznej wiedzy i nagradzanie umiejętności jej zastosowania. W ramach turnieju specjaliści 365FarmNet, CLAAS Polska i Michelin Polska przeprowadzili dziewięć wykładów. Później uczestnicy musieli zmierzyć się z testem. Oprócz poprawności odpowiedzi liczył się także jak najkrótszy czas.

W Pucharze Polski w Rolnictwie Innowacyjnym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wlkp., nad którymi pieczę sprawował mgr inż. Marcin Borowczyk. W konkursie wystartowało 120 szkół. Koźmińska placówka uplasowała się na wysokim 19. miejscu w kraju i na trzecim w Wielkopolsce.

W zmaganiach trwających od października do grudnia uczestniczyło 11 koźmińskich uczniów. W klasyfikacji indywidualnej na 93. lokacie znalazł się Kacper Kowal, a na 101. pozycji uplasował się Grzegorz Talaga. W konkursie startowali także Łukasz Kozłowski, Łukasz Kostanowicz, Tomasz Staniek, Wojciech Jankowski, Robert Konrady, Jakub Panek, Karol Kocel, Piotr Dzięcioł oraz Michał Szczotka.

(LENA)

FOT. ZSP Koźmin

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You