Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Ratownicy przyjęli poród w karetce

2020-02-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Ratownicy przyjęli poród w...
Ratownicy przyjęli poród w karetce

7 lutego doszło do niecodziennej sytuacji w karetce pogotowia. W drodze do szpitala urodziła się dziewczynka.

 

Tego dnia, około godziny 11.30, Zespół Ratownictwa Medycznego z Kobylina otrzymał zgłoszenie wyjazdu do kobiety w ciąży w Jutrosinie. Po około 10 minutach ratownicy medyczni byli już na miejscu. Przeprowadzili badanie podmiotowe i przedmiotowe pacjentki. Kierownik zespołu podjął decyzję o konieczności pilnego i szybkiego transportu do najbliższego szpitala z zapleczem położniczo-ginekologicznym, czyli do Rawicza.

W trakcie transportu rozpoczęła się akcja porodowa. Niezwłocznie zatrzymano ambulans i podjęto decyzję o przyjęciu porodu we wnętrzu karetki. Po przygotowaniu niezbędnego sprzętu ratownicy rozpoczęli medyczne czynności ratunkowe i przyjęli poród. Na świat przyszła mała, śliczna dziewczynka, która swoją obecność zaznaczyła głośnym płaczem.

Po odpowiednim badaniu i zaopatrzeniu dziecka przekazano je matce. O całym zdarzeniu poinformowano szpital w Rawiczu, aby był gotowy na przyjęcie nie jednej pacjentki, ale dwojga osób – matki i dziecka. – Porody w karetce nie zdarzają się często. Taka sytuacja potwierdza, że posiadamy bardzo dobrze wykształconych i świetnie pracujących ratowników medycznych, którzy potrafią sobie poradzić w trudnych oraz odpowiedzialnych sytuacjach – stwierdza Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego przy SPZOZ w Krotoszynie.

(NOVUS)

FOT. SP ZOZ

YouTube

Phone Spa
W starym stylu
Zuziak
Pod Szyszkami
Jarmużek
Banaszak
Mazi Owczarz
M-Partner
BGP
TOR
nest
Lesniczowka
energy sped
APR
Galeria Kroto
gierko
Jumbonet
Kostka
KUK
Robstal
Słoneczna
Eltom-bud
Transmed24