Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY

Reiss Cup – zmagania młodych adeptów futbolu

2022-11-30
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Reiss Cup – zmagania...
Reiss Cup – zmagania młodych adeptów futbolu
M-DEKOR

W hali widowiskowo-sportowej w Krotoszynie odbyła się kolejna edycja turnieju piłkarskiego Reiss Cup. W dwóch turach zawodów na dwóch boiskach zaprezentowało się łącznie ponad 300 młodych piłkarzy z 14 drużyn z południowej Wielkopolski.

 

Reiss Cup to największy w Polsce cykl turniejów sportowych dla dzieci, organizowany co roku przez Klub Sportowy Akademia Piłkarska Reissa oraz Fundację Piotra Reissa. W rozgrywkach w naszym mieście świetnie spisała się pierwsza krotoszyńska drużyna, prowadzona przez Oliwię Lewalską, która w grupie złotej wygrała wszystkie swoje spotkania. Pozostałe krotoszyńskie zespoły uplasowały się w grupie srebrnej na czwartej i piątej pozycji. Z kolei team ze Zdun triumfował w tej grupie.

– Organizacja turnieju wyszła wspaniale. Wszystkie drużyny, który zadeklarowały swój udział, pojawiły się Krotoszynie. Dodatkowo zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz dzieci z przewlekłymi chorobami. Cały dochód ze sprzedaży kalendarzy, cegiełek, naszego sklepiku przeznaczyliśmy właśnie na ten cel. Zebraliśmy około 4 tysiące złotych – podsumowała Paulina Kobza, koordynatorka Akademii Piłkarskiej Reissa w Krotoszynie.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale i gadżety, a drużyny, które stanęły na podium, nagrodzono pucharami. Wręczył je burmistrz Krotoszyna. – Chciałbym pogratulować organizatorom, wszystkim trenerom, zawodnikom i działaczom. Każda złotówka zainwestowana w sport przynosi rezultaty. Niech dzieci rozwijają się, a miasto Krotoszyn będzie wychodziło naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Cały czas inwestujemy w infrastrukturę sportową, w ostatnim czasie odbieraliśmy Błonie i nowe boisko wielofunkcyjne – powiedział Franciszek Marszałek.

(FENIX)

WYNIKI TURNIEJU

I TURA

GRUPA ZŁOTA

1.APR Krotoszyn

2.APR Kępno

3.APR Kalisz

GRUPA SREBRNA

1.APR Zduny

2.APR Gostyń

3.APR Kalisz

II TURA

GRUPA ZŁOTA

1.APR Mąkoszyce

2.APR Kalisz

3.APR Brzeziny i Grabów nad Prosną  

GRUPA SREBRNA

1.APR Kalisz

2.Ladies

3.APR Brzeziny i Grabów nad Prosną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy + 5 =

YouTube

Archiwum
Agencja Reklamowa GL
BGP
INNOWACYJNE FINANSE
BHP RABENDA
Dietetyk Kaźmierczak
Motosdodoła
IMPULS ZDUNY
Jarmużek
EDI
ZAKOCHANY W DREWNIE
Zajączek
DAP TRANS
MATYLA
TK DACHY