Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Wojno
CZWOJDA

Restauratorzy zwolnieni z opłaty

2021-03-30
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Restauratorzy zwolnieni z opłaty
Restauratorzy zwolnieni z opłaty
DAF-MAL

Krotoszyńscy, kobylińscy i sulmierzyccy radni podjęli uchwały dotyczące zwolnienia przedsiębiorców z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

 

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gmin Krotoszyn, Kobylin i Sulmierzyce, zostają zwolnieni z opłaty drugiej i trzeciej raty należnej w 2021 roku za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu przeznaczonego do spożycia w miejscu jego sprzedaży.

– Przedsiębiorcy prowadzący działalność gastronomiczną znajdują się obecnie w trudnej sytuacji finansowej z powodu zakazu prowadzenia tej działalności ze względu na stan epidemii. W zaistniałej sytuacji każde wsparcie finansowe ze strony rządu czy samorządu, które ma na celu zachowanie ciągłości prowadzonej działalności w tej branży oraz utrzymanie miejsc pracy, jest dla nich bezcenne – czytamy w projekcie uchwały krotoszyńskiej Rady Miejskiej.

Ponadto przedsiębiorcy otrzymają zwrot w wysokości 2/3 części opłaty, jeśli uiścili ją za cały rok w terminie do 31 stycznia 2021. Krotoszyńscy radni podjęli uchwałę jednogłośnie, podobnie jak kobylińscy i sulmierzyccy.

(LENA)

FOT. www.krotoszyn.pl

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
Get Free
Jarmużek
KLIMA-PARTNER
Oring
OLD-BRICK.PL
Zuziak
Jumbonet
Pałac w Orli
CZWOJDA
KIKICARCARE
MATYLA
ZSP2
Maśniak
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud