Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
FACHOWIEC

Robert i Radek najlepsi w swoich kategoriach

2021-02-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Robert i Radek najlepsi...
Robert i Radek najlepsi w swoich kategoriach
Pałac w Orli tekst

W dniach 5-6 lutego w Miliczu odbyły się zawody Pucharu Polski Seniorów w Zapasach. Na podium stanęli dwaj reprezentanci LKS Ceramik Krotoszyn, a także pochodzący z naszego miasta Radosław Baran.

 

 

W turnieju w Miliczu wzięło udział ponad 130 zawodników, reprezentujących 16 krajów. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele LKS Ceramik Krotoszyn. Zapaśnicy naszego klubu wywalczyli dwa medale: złoty i brązowy. W kategorii 125 kg bezkonkurencyjny okazał się Robert Baran. Z kolei Mariusz Walkowiak uplasował się na trzeciej pozycji w kat. 57 kg. W Pucharze Polski rywalizowali także Ivan Izdebski (siódmy w kat. 61 kg) i Szymon Wojtkowski (dziesiąty w kat. 74 kg). W klasyfikacji klubowej LKS Ceramik zajął piąte miejsce.

W zawodach nie zabrakło też pochodzącego z Krotoszyna, ale reprezentującego WZS WKS Grunwald Poznań, Radosława Barana. Zapaśnik ten zwyciężył w kategorii 97 kg.

– W sobotę odbył się Puchar Polski Seniorów, w którym uczestniczyli zarówno zawodnicy z Polski, jak i spoza granic kraju. Po czterech stoczonych walkach zająłem pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej. Pierwszą konfrontację wygrałem przez przewagę techniczną 10:0 z Michałem Bielawskim, również reprezentującym Grunwald Poznań. Moim kolejnym przeciwnikiem był Niemiec – Agca Ertugral. Z tym rywalem też się uporałem. W półfinale pokonałem Węgra. Korcsog Milian uznał moją przewagę i zakończyliśmy z wynikiem 9:1. Walkę finałową stoczyłem z Litwinem Lukasem Krasauskasem. Wygrałem 9:0 – zrelacjonował swój start w Pucharze Polski Radosław Baran.

(LENA)

FOT. LKS Ceramik

YouTube

Get Free
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud
Jarmużek
Oring
Pałac w Orli
Zuziak
Archiwum
Jumbonet
Lombard Smok
Maśniak