Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Roszczak trzy razy na podium!

2020-09-04
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Roszczak trzy razy na...
Roszczak trzy razy na podium!
Vidia film tekst

W sierpniu w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Znany wszystkim Czesław Roszczak z Łagiewnik zdobył trzy medale.

 

Do zawodów zgłosiło się 520 zawodników i zawodniczek, lecz ostatecznie do rywalizacji przystąpiły 484 osoby. Reprezentujący UKS Olimpijczyk Pogorzela Czesław Roszczak miał wystartować w czterech konkurencjach, jednak ze względu na ich niekorzystny układ w programie zawodów zrezygnował z rzutu oszczepem.

Pierwszego dnia mistrzostw łagiewniczanin wystartował w rzucie dyskiem. Mimo wysokiej temperatury udało mu się zdobyć złoty medal po zaciętej walce z Jerzym Jabłońskim, który w tej dyscyplinie uzyskał najlepszy rezultat w tym roku.

Drugi dzień zawodów przywitał uczestników deszczową pogodą. Rywalizacja w rzucie młotem rozpoczęła się z opóźnieniem, co niespecjalnie ucieszyło zawodników. Roszczak ponownie stanął na podium, choć tym razem na najniższym stopniu. Kilka godzin później, w jeszcze większym deszczu, przystąpiono do zmagań w pchnięciu kulą. Mimo iż mieszkaniec naszego powiatu może się pochwalić obecnie najlepszym wynikiem na świecie w kategorii M75, to czuł zagrożenie ze strony Jerzego Jabłońskiego. Główny rywal Roszczaka wprawdzie początkowo wyszedł na prowadzenie, lecz potem role się odwróciły i łagiewniczanin wywalczył drugie złoto!

(LENA)

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek