Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Ruszyły rozgrywki Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich!

2019-09-20
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Ruszyły rozgrywki Wielkopolsko-Lubuskich Lig...
Ruszyły rozgrywki Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich!
BS artykuł

Nowy rok szkolny w Akademii Piłkarskiej Reissa wiąże się z rozpoczęciem rozgrywek w ramach Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich. Każda z grup trenujących w klubie miała już możliwość rywalizacji z rówieśnikami z innych lokalizacji.

 

Do piłkarskich zmagań jako pierwsze przystąpiły drużyny z najstarszych grup trenujących w barwach Akademii – roczniki 2007 i 2008. Po zaciętym boju podopieczni trenera Dawida Talarczyka z Krotoszyna pokonali kolegów z Kobylina 4:3. Przed nimi kolejne starcia w Jarocinie, Kaliszu oraz Pleszewie. – WLLP daje niepowtarzalną szansę na rozwój piłkarskich umiejętności, uczy młodych miłośników futbolu kreatywności, współpracy i walki w duchu fair play – mówi D. Talarczyk, trener APR w Krotoszynie.

W szranki stanęli także najmłodsi adepci futbolu. Do Krotoszyna przyjechali zawodnicy z Jarocina, Pogorzeli, Kobylina, Zdun oraz Pleszewa. Dzieci z roczników 2013 i młodsi grali dwóch na dwóch systemem każdy z każdym. – Widok ponad 50 młodych piłkarzy rywalizujących na całym orliku wywołuje uśmiech na twarzy każdego trenera. Praca z najmłodszymi daje mnóstwo satysfakcji, a obraz dziecka radującego się po strzelonym golu jest bezcenny – oznajmia Grzegorz Nowak, trener APR w Krotoszynie.

W trzeci weekend września w Krotoszynie rywalizowali piłkarze z grup B1 (roczniki 2011 i 2012) oraz B2 (2009 i 2010). – Priorytetem rozgrywek jest nie tylko wykształcenie w naszych podopiecznych „syndromu drużyny”, ale przede wszystkim możliwość obserwacji i przekazania zawodników szczególnie uzdolnionych do struktur Reprezentacji Akademii. Zgodnie z założeniem „z lokalizacji do Reprezentacji” chcemy, aby każdy piłkarz grający na co dzień pod egidą naszego klubu przeżył niezapomnianą przygodę w gronie rówieśników, tym samym rozwijając swój talent – stwierdza Piotr Reiss, założyciel APR.

W związku z jesiennymi naborami Akademia zaprasza każde dziecko na dwa darmowe treningi zapoznawcze. Dla zawodników, którzy dołączą do klubu, przygotowano prezent – dedykowaną piłkę APR. Aby dołączyć do klubu, należy zarejestrować się na stronie www.akademiareissa.pl, a następnie przyprowadzić swoją pociechę na zajęcia. Więcej informacji można uzyskać u koordynatorów: lokalizacji Krotoszyn – Grzegorz Nowak (661 843 179), Kobylin – Mateusz Mruk (607 276 338) oraz Zduny – Aleksander Sobczyk (600 747 466).

(KAKTUS)

YouTube

Lombard Smok
daf-mal
MediaSort
Dietetyka Kroczak
Ideal Okna
Intermarche
Klub zdrowia 24
Zuziak
Vademecum poprawne
APR
gierko
Lesniczowka
Banaszak
M-Partner
BGP
Archiwum
Pod Szyszkami
Robstal
KOK
Kostka
KUK
Jumbonet
Słoneczna
Transmed24
Eltom-bud
Jarmużek
W starym stylu