2. /
  4. /
  5. Rywalizacja młodych szachistów
BANASZAK

W piątek odbył się drugi z sześciu zaplanowanych turniejów w ramach Otwartych Mistrzostw Powiatu Krotoszyńskiego w Szachach Szybkich. Tym razem najlepiej spisali się Natalia Grzona, Kamil Grzesiek, Wojciech Świerblewski oraz Paulina Antkowiak.

Drugi turniej w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej zgromadził ponad 40 młodych szachistów. W starszej kategorii w gronie dziewcząt triumfowała Natalia Grzona, która wyprzedziła Zuzannę Zielezińską oraz Julię Jaworską. W rozgrywkach chłopców pierwsze miejsce zajął Kamil Grzesiek, a za nim uplasowali się Kacper Ugorek i Emilian Trzeciak.

W młodszej grupie wiekowej wśród chłopców najlepszy był Wojciech Świerblewski, druga lokata przypadła Mateuszowi Antkowiakowi, a na trzeciej pozycji znalazł się Adam Jarczyński. Zawody dziewcząt wygrała Paulina Antkowiak, wyprzedzając Katarzynę Kaczmarek i Zofię Kalak.

Uroczyste zakończenie mistrzostw odbędzie się tuż po ostatnim turnieju, w czerwcu 2019. Udział w zawodach jest bezpłatny, a każdy, kto by chciał wziąć udział, proszony jest o kontakt telefoniczny z Przemysławem Gustowskim (503 004 919).