Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PLUS
Duży baner na środku

Rząd wprowadza nowe restrykcje!

2020-10-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Rząd wprowadza nowe restrykcje!
Rząd wprowadza nowe restrykcje!
DAF-MAL

Ministerstwo Zdrowia zakwalifikowało do czerwonej strefy aż 152 powiaty, w tym m.in. krotoszyński, ostrowski, rawicki, jarociński, gostyński czy milicki. W związku z tym wprowadzone zostały nowe zasady, które w większości zaczną obowiązywać od jutra (niektóre od 19 października).

 

We wszystkich szkołach ponadpodstawowych oraz wyższych na terenie czerwonej strefy wprowadzono nauczanie zdalne. Z kolei w żółtej strefie obowiązywać będzie nauczanie hybrydowe.

W środkach transportu zbiorowego oraz w pojazdach przeznaczonych do przewożenia więcej niż 9 osób od 17 października obowiązkowe będą limity pasażerów. W obu strefach w pojazdach będzie mogło podróżować tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących lub 30 procent wszystkich, czyli stojących i siedzących.

W całej Polsce nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, czyli m.in. na ulicach, chodnikach, parkingach, przystankach, w sklepach, w kościołach itd.

W czerwonej strefie ograniczono liczbę osób w placówkach handlowych – do pięciu osób na jedną kasę. Od 19 października wprowadzono zakaz organizacji imprez okolicznościowych, w tym wesel czy konsolacji. Z kolei w strefie żółtej takie imprezy mogą się odbywać, ale z udziałem maksymalnie 20 osób i bez możliwości zabawy tanecznej.

Podczas uroczystości religijnych w strefie czerwonej może przypadać jedna osoba na 7m2, a w żółtej – na 4m2. W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 10 (strefa czerwona) lub 25 (żółta) osób.

Jeśli chodzi o branżę gastronomiczną, to w całym kraju lokale będą mogły być otwarte w godzinach 6.00-21.00 i zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21.00 możliwe tylko zamawianie posiłków na wynos. W wydarzeniach sportowych nie może być publiczności. Z kolei w wydarzeniach kulturalnych widzowie mogą zająć maksymalnie 25 procent miejsce. Poza tym zawieszono działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Od wczoraj zaczęły obowiązywać tzw. godziny dla seniorów, co oznacza, iż w godzinach 10.00-12.00, od poniedziałku do piątku, sklepy spożywcze, drogerie, apteki i punkty świadczące usługi pocztowe mogą obsługiwać wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia.

(ANKA)

GRAFIKI – źródło: KPRM

YouTube

Archiwum
MAHLE
LAGUNA
BETA
Maśniak
Zajączek
IMPULS ZDUNY
IGLOO
Biblioteka Zduny
Eltom-bud
Get Free
Jarmużek
KLIMA-PARTNER
Oring
OLD-BRICK.PL
Zuziak
Jumbonet
Pałac w Orli
KIKICARCARE
ZSP2
MATYLA