Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Samochodem dostawczym w płot

2020-07-01
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Samochodem dostawczym w płot
Samochodem dostawczym w płot
Leśniczówka w tekscie

30 czerwca po południu na ulicy Wiejskiej w Krotoszynie samochód dostawczy uderzył w płot ogrodzeniowy jednej z posesji. Poszkodowany kierowca został przewieziony do szpitala.

 

Na miejsce zdarzenia skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, strażaków z miejscowej jednostki OSP, pogotowie ratunkowe i policję. Jak się okazało, samochód dostawczy marki Mercedes Sprinter zjechał z drogi i uderzył w płot ogrodzeniowy. W pojeździe znajdował się mężczyzna, który wymagał pomocy medycznej.

– Na szczęście niewielka deformacja pojazdu umożliwiła szybkie dotarcie do poszkodowanego, bez użycia narzędzi hydraulicznych. Uszkodzony samochód blokował częściowo drogę – informuje st. asp. Mateusz Dymarski z KP PSP w Krotoszynie. Po zabezpieczeniu terenu strażacy dokonali oceny stanu uczestnika wypadku. Mężczyźnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, polegającej na stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa za pomocą kołnierza ortopedycznego oraz wsparciu psychicznym.

Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego kierowcę ewakuowano z pojazdu na noszach typu deska i umieszczono w karetce pogotowia. Następnie został przetransportowany do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Strażacy usunęli z jezdni elementy karoserii oraz płyny eksploatacyjne. Ponadto z chodnika usunięto drobne elementy ogrodzeniowe, stwarzające zagrożenie dla pieszych. Ruch drogowy w trakcie działań służb ratowniczych zabezpieczali funkcjonariusze policji.

(ANKA)

FOT. JRG PSP Krotoszyn

 

YouTube

energy sped
Robstal
Jumbonet
Intermarche
Lesniczowka
Lombard Smok
Phone Spa
Kiki Car Care
Archiwum
Zuziak
APR
daf-mal
BGP
M-Partner
MediaSort
E-paka
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Kostka
KUK
Jarmużek