Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

Seria kolizji drogowych

2022-01-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Seria kolizji drogowych
Seria kolizji drogowych
Vidia film tekst

W dniach 16 i 17 stycznia odnotowano na terenie powiatu cztery zdarzenia drogowe. Przyczyną tych kolizji był brak należytej ostrożności kierowców.

 

W niedzielę, 16 stycznia, około godz. 9.20 na drodze między Bestwinem a Rudą (gmina Zduny) samochód marki Fiat, który kierował 52-letni mężczyzna, z niewyjaśnionych przyczyn wjechał w tył przyczepy typu cysterna, która stała sprzężona z pojazdem ciężarowym marki Scania. Samochód, którego użytkownikiem był 45-letni mężczyzna, uległ awarii. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Pasażerami fiata byli dwaj mężczyźni w wieku 27 i 28 lat. Jeden z nich doznał obrażeń ciała wymagających hospitalizacji dłuższej niż siedem dni. Policjanci dokonali oględzin miejsca zdarzenia i pojazdów. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie.

Poniedziałkowy poranek okazał się być pechowy dla 20-latki, jadącej drogą wojewódzką nr 438 w miejscowości Gałązki. – Na miejscu ustalono, iż kobieta kierująca pojazdem marki Ford nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego auto uderzyło we wjeżdżający na posesję pojazd marki Volvo, którym kierował 33-letni mężczyzna – przekazała Paulina Potarzycka z KPP w Krotoszynie. Kierowcy byli trzeźwi. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 1100 zł.

Tego samego dnia po południu kolejne zdarzenia odnotowano na ul. Mickiewicza w Zdunach. – 29-letni kierowca samochodu marki Peugeot 407 nie dostosował prędkości do warunków jazdy, w rezultacie czego auto wjechało w prawidłowo zaparkowany pojazd marki Volkswagen Tiguan. Nikt w nim nie przebywał. Nie stwierdzono osób rannych, kierowcy byli trzeźwi – poinformował Piotr Szczepaniak, oficer prasowy KPP w Krotoszynie. Sprawca zdarzenia otrzymał mandat w kwocie 500 zł.

Na tym jednak nie koniec, albowiem o wspomnianego wyżej peugeota zahaczył pojazd ciężarowy MAN, co było wynikiem nieprawidłowo wykonanego manewru wymijania. Jego kierowca był trzeźwy. Został ukarany mandatem w wysokości 1100 zł.

(LENA)

FOT. Zdjęcie poglądowe

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You