Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Siatkarki potrzebują wsparcia

2020-10-06
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Siatkarki potrzebują wsparcia
Siatkarki potrzebują wsparcia
Media sort baner w tekstach

Studentki AWF Poznań zakwalifikowały się do finału Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej. Drużyna z krotoszynianką w składzie prosi o wsparcie, albowiem nie ma środków niezbędnych do wyjazdu na te zawody.

 

 

Kobiecy zespół Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu w ostatnich dniach września rywalizował w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski. Ekipa ze stolicy Wielkopolski zajęła pierwsze miejsce, wygrywając wszystkie mecze, co dało jej przepustkę do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 20-23 października w Krakowie.

Wyjazd na te zawody wiąże się jednak z kosztami. Niestety, uczelnia, na której studiują siatkarki, ze względu na pandemię, nie popiera udziału studentów w imprezach sportowych, przez co nie finansuje wyjazdów. Dlatego drużyna poznańskiego AWF-u, w składzie z pochodzącą z Krotoszyna Klaudią Parczyńską, postanowiła zdobyć środki finansowe na własną rękę. Koszt jest jednak na tyle wysoki, że zawodniczki nie są w stanie same sobie z nim poradzić. Utworzyły zatem zbiórkę na portalu zrzutka.pl, gdzie można im pomóc.

Warto przypomnieć, że dwa lata temu poznański zespół zajął szóste miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz drugie w uczelniach typu AWF. W tym roku siatkarki chcą poprawić tamten wynik, ale bez pomocy nie dadzą rady. Zachęcamy więc do wsparcia drużyny!

(LENA)

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek