Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PGKiM Węgiel
PADEWSCY

Siłaczki z Ursusa na podium!

2023-03-04
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Siłaczki z Ursusa na...
Siłaczki z Ursusa na podium!
TARTAK SZULC

Dwie reprezentantki SAC Ursus Krotoszyn wzięły udział w Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym. Obie spisały się znakomicie i stanęły na podium.

 

Daria Frąckowiak startowała w kategorii juniorek do lat 20, ważących nie więcej niż 63 kg. W drugiej próbie zaliczyła ciężar 62,5 kg, będący jej nowym rekordem życiowym, który zapewnił jej złoty medal! Potem zaatakowała jeszcze ciężar 65 kg, ale tym razem się nie udało. – Zawody bardzo mi się podobały, lecz czuję niedosyt. Gdybym wycisnęła 65 kg, dałoby mi to trzecie miejsce w klasyfikacji open J20. Oczywiście bardzo się cieszę ze złota w mojej kategorii. Dziękuję trenerowi za przygotowanie – skomentowała złota medalistka.

Agnieszka Zimmermann, rywalizująca w seniorskiej kategorii do 52 kg, pewnie zaliczyła kolejno 60 i 65 kg. W trzeciej zaatakowała ciężar 70 kg, ale tym razem nie dała rady. Wynik 65 kg dał zawodniczce krotoszyńskiego Ursusa srebrny medal. – Jestem zadowolona ze swojego startu, ale lekki niedosyt pozostał. W trzecim podejściu atakowałam swój rekord życiowy – 70 kg. Niestety zabrakło trochę siły, chociaż nawet zaliczenie tego podejścia nie wystarczyłoby, aby stanąć na najwyższym stopniu podium. Bardzo dziękuję mojemu mężowi, a zarazem trenerowi za świetne przygotowanie do zawodów oraz całemu SAC Ursus Krotoszyn – powiedziała A. Zimmermann.

(ANKA)

 

FOT. Ursus Krotoszyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 8 =

YouTube

VADEMECUM
Archiwum
OCHMAN
KOK
Agencja Reklamowa GL
BGP
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY
Zajączek
EDI
Jarmużek
MATYLA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA
ZAKOCHANY W DREWNIE
Motosdodoła
Dietetyk Kaźmierczak