Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

Skargi do ponownego rozpatrzenia?

2022-05-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Skargi do ponownego rozpatrzenia?
Skargi do ponownego rozpatrzenia?
REMONTY KACZMAREK

Przewodniczący Rady Osiedla nr 1 w Krotoszynie i jednocześnie przedstawiciel Międzyosiedlowego Zespołu Interwencyjnego, działającego w imieniu mieszkańców osiedli nr 1, 3 i 5, Mirosław Chojnicki, po raz kolejny zabrał głos podczas sesji Rady Miejskiej w Krotoszynie. MZI domaga się, by Komisja skarg, wniosków i petycji ponownie rozpatrzyła złożone wcześniej skargi.

 

– Na podstawie pisma burmistrza z dnia 22 kwietnia 2022 roku, będącego odpowiedzią na nasze zapytanie o informację publiczną, zwracamy się z uprzejmą prośbą do przewodniczącej Rady Miejskiej w Krotoszynie oraz do Komisji skarg, wniosków i petycji o ponowne rozpatrzenie skarg mieszkańców, dotyczących bezprawnej nocnej działalności stacji paliw i bezprawnej, nielegalnej rozbudowy stacji. Uzasadnieniem naszej prośby są następujące nowe fakty. Burmistrz potwierdza, po raz pierwszy od lat, że zgodność z prawem budowy stacji paliw w Krotoszynie nie była weryfikowana przez wojewodę. Oznacza to, że mieszkańcy, radni, Komisja skarg, wniosków i petycji oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Krotoszynie od lat są wprowadzani w błąd przez burmistrza, radców prawnych urzędu oraz naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska. Burmistrz potwierdza, że radcowie prawni urzędu nie sporządzali opinii prawnych, uzasadniających stwierdzenie przez administrację samorządową miasta, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu nakazał wybudowanie stacji paliw niezgodnie z prawem budowlanym. Oznacza to wprowadzanie w błąd przez burmistrza. Burmistrz oraz administracja samorządowa miasta mają wiedzę, że stacja paliw została wybudowana z rażącym naruszeniem prawa. Oznacza to, że od lat podejmowane są przez administrację samorządową (radców prawych urzędu) czynności dla legalizacji samowoli budowlanej, jaką na dzień dzisiejszy jest stacja paliw – mówił podczas sesji Mirosław Chojnicki.

– Mieszkańcy oczekują na ponowne rozpatrzenie przez Komisję skarg, wniosków i petycji wniesionych przez nich skarg oraz oczekują na doprowadzenie w ramach kompetencji Rady Miejskiej do tymczasowego wstrzymania działalności stacji paliw. W przypadku odmowy podjęcia czynności w sprawie przez Radę Miejską w Krotoszynie i odmowy podjęcia skutecznych działań dla doprowadzenia do zamknięcia stacji paliw wnosimy o uzasadnienie i podanie ścieżki odwoławczej – spuentował M. Chojnicki.

Odpowiadając, burmistrz Franciszek Marszałek rzekł, iż nie będzie przy każdej okazji wystąpienia MZI na sesji powtarzał tego samego. – Przypomnę, iż sprawa była badana przez prokuraturę, postępowanie zostało umorzone. Badał to więc niezależny organ w postaci prokuratury i to nie krotoszyńskiej, a pleszewskiej, i nie dopatrzył się tego, co państwo ciągle sugerujecie. W pozostałych sprawach postępowania się toczą. Nie jest to jednak takie proste, bo toczą się równocześnie postępowania z drugiej strony – przeciwko burmistrzowi, że jest nadgorliwy. Niczego w tej kwestii nie przyspieszymy, postępowania będą się toczyć swoim rytmem – stwierdził włodarz Krotoszyna.

(LENA)

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You