Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Pod Szyszkami Krotoszyn
Pod Szyszkami Koźmin

Srebrna Tarcza dla promocyjnego filmu o Krotoszynie

2022-10-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Srebrna Tarcza dla promocyjnego...
Srebrna Tarcza dla promocyjnego filmu o Krotoszynie
MARGO FINANSE

Urząd Miejski w Krotoszynie został jednym z laureatów VII edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. W kategorii instytucji publicznych (głównie samorządów) drugą nagrodą, czyli Srebrną Tarczą, wyróżniono film promocyjny o naszym mieście.  

 

W trakcie sześciu festiwalowych dni widzowie obejrzeli ponad 50 krótkich filmików, przygotowanych przez trzy sektory – instytucje publiczne, biznes i NGO. Niezależne jury, złożone z ekspertów w dziedzinie kina, ekologii, biznesu, NGO i CSR, przyznało swoje nagrody, widzowie także wybrali najlepsze – ich zdaniem – filmy, a organizator festiwalu wręczył nagrody specjalne. Na konkurs nadesłano 79 filmików, do festiwalu zakwalifikowano 52 produkcje.

Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” to konkurs najlepszych krótkich form filmowych (w tym filmów promocyjnych i reklamowych), trwających nie dłużej niż 5 minut, wyprodukowanych przez przedsiębiorstwa, organizacje non profit, jednostki samorządu terytorialnego oraz inne podmioty zainteresowane zrównoważonym rozwojem i społeczną odpowiedzialnością.

30 września w poznańskim Kinie Rialto wręczono nagrody. Laureaci otrzymali regulaminowe Złote, Srebrne i Brązowe Tarcze oraz Nagrodę Publiczności, natomiast wieloletni partner festiwalu – krakowska Fundacja Aeris Futuro – rozstrzygnął filmowy konkurs pn. „Żar leje się z nieba” w ramach projektu „Hydrozagadka – jak wygrać́ z suszą?”. Gościem specjalnym tego wydarzenia był znakomity aktor, Robert Więckiewicz.

– Daje dużą nadzieję fakt, że tak wiele instytucji publicznych aktywnie działa na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Gminy i miasta wspierają inicjatywy proekologiczne, dbają o odpowiednią retencję czy też pomagają rozwijać się społecznościom lokalnym. W tym roku przesłano 17 filmowych zgłoszeń, a do konkursu zakwalifikowano 11 filmów. W opinii jurorów najlepsze okazały się filmy mówiące o smogu (Grodzisk Wlkp.), promujące miasta w sposób odpowiedzialny (Krotoszyn) czy też zwracające uwagę na różnorodność (Politechnika Poznańska) oraz edukujące w zakresie konieczności tworzenia partnerstw w projektach dla lepszego jutra (Nadleśnictwo Oborniki) – czytamy w pofestiwalowym komunikacie prasowym

Tak więc w kategorii instytucji publicznych pierwsze miejsce ex aequo zajęły Nadleśnictwo Oborniki i Politechnika Poznańska, a za nimi uplasował Urząd Miejski w Krotoszynie, który nagrodzono Srebrną Tarczą Festiwalu za promocyjny film o naszym mieście.

(ANKA)

 

FOT. D. Sygulska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 4 =

YouTube

Agencja Reklamowa GL
DAP TRANS
MRÓWKA - KROTOSZYN
Motosdodoła
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
IMPULS ZDUNY
EDI
Dietetyk Kaźmierczak
Jarmużek
Zajączek
MATYLA
BHP RABENDA
TK DACHY
BGP
Agencja Reklamowa GL