Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Srebro Roberta Barana w Belgradzie

2020-12-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Srebro Roberta Barana w...
Srebro Roberta Barana w Belgradzie
Pałac w Orli tekst

W dniach 16-18 grudnia w Belgradzie odbył się Indywidualny Puchar Świata w Zapasach. Srebro w kategorii 125 kg wywalczył Robert Baran, reprezentant LKS Ceramik Krotoszyn.

 

W Belgradzie planowane były mistrzostwa świata, ale epidemia i obowiązujące w wielu krajach ograniczenia z tym związane spowodowały, że Międzynarodowa Federacja Zapasów światowy czempionat zastąpiła zawodami Pucharu Świata. W gronie sześciu reprezentantów Polski w stylu wolnym znaleźli się pochodzący z Krotoszyna bracia Baranowie.

Startujący w kategorii wagowej 125 kg Robert Baran z Ceramika Krotoszyna od początku turnieju spisywał się znakomicie. W kwalifikacjach pokonał 9:1 Argentyńczyka Catriela Muriela, potem w ćwierćfinale wygrał 4:0 z Azerem Dżamaladdinem Magomedowe, a w półfinale nie dał szans reprezentantowi Kirgistanu, Aiaalowi Łazariewowi, zwyciężając 6:0. Niestety, w finale krotoszyński zapaśnik nie znalazł recepty na świetną postawę Rosjanina, Shamila Sharipova, ulegając 1:4. Tak więc Robert przywiózł z Belgradu srebrny krążek.

Jego brat Radosław, reprezentujący Grunwald Poznań, walczył w kategorii 97 kg. Po jednej wygranej i jednej porażce musiał zmierzyć się z reprezentantem Turcji, a zwycięstwo mogło Polakowi dać przepustkę do pojedynku o trzecie miejsce. Niestety, po przegranej 5:10 z Sulejmanem Karadenizem Radek zakończył udział z turnieju.

(LENA)

FOT. Na zapaśniczej macie

YouTube

Oring
Pałac w Orli
Intermarche
Zuziak
Jumbonet
Archiwum
Lombard Smok
Maśniak
Get Free
Zajączek
Eltom-bud
Jarmużek