Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Startowali w Valencii

2018-12-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Startowali w Valencii
Startowali w Valencii
Media sort baner w tekstach

Na początku grudnia przedstawiciele KS Krotosz startowali w Maraton Valencia Trinidad Alfonso EDP. Do miasta biegaczy, bo takim mianem często określa się Valencię, udała się 18-osobowa grupa przedstawicieli naszego klubu.

 

Większość zawodników Krotosza zdecydowała się wystartować na dystansie maratońskim, a nieliczni rywalizowali w biegu na 10 km. Na starcie maratonu stanęło 22 tysiące uczestników, a do krótszego biegu zgłosiło się ok. 8,5 tys. biegaczy. Na całej trasie zawodników dopingowało ponad 200 tys. żywiołowo reagujących kibiców.

Na 10-kilometrowym dystansie świetnie spisał się Sergiusz Sójka, który z rekordem życiowym, 38:45, był drugi w swojej kategorii wiekowej. Poza nim w krótszym biegu rywalizowali Joanna Olejniczak, Martyna Orpel oraz Walery Maćkowiak. Trasę maratonu pokonali Maciej Sobkowiak, Monika Sobkowiak, Artur Marek, Jarosław Marciniak, Joanna Lis, Justyna Olejniczak, Karol Olejniczak, Paweł Błażutycz, Damian Witkowski, Dariusz Poczta, Piotr Grzempowski, Andrzej Maciejewski, Arkadiusz Karolczak oraz Diego Gonzalez Carrasco.

(GRZELO)

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek