Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

Stawiamy na wszechstronny rozwój dzieci

2022-01-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Stawiamy na wszechstronny rozwój...
Stawiamy na wszechstronny rozwój dzieci
COT
MATERIAŁ SPONSOROWANY

W Krotoszynie na ul. Rawickiej otwieramy przedszkole pod nazwą Kacper i Przyjaciele. Po zeszłorocznej modernizacji pomieszczeń w budynku są warunki do efektywnej edukacji i wszechstronnego rozwoju dzieci. Remont wpłynął także na podwyższenie jakości świadczonych usług i pracy kadry pedagogicznej.

 

Na chwilę obecną dysponujemy dwoma salami – jedną żłobkową i jedną przedszkolną. Od września przystosowane będą kolejne cztery oraz sala do zajęć indywidualnych i sala reprezentacyjna. W pogodne dni dzieci będą mogły wypoczywać i bawić się w ogrodzie przedszkolnym, wyposażonym w urządzenia terenowe oraz piaskownice.

Sale wyposażone są w nowoczesne meble, dostosowane do potrzeb dzieci. Kąciki dydaktyczne są wzbogacane w różnorodne materiały rozwojowe. Wystrój stwarza atmosferę ciepła, przytulności. Bogate wyposażenie sal w zabawki, różnorodne pomoce dydaktyczne, liczny księgozbiór dla dzieci oraz urozmaicone zajęcia dydaktyczne – wszystko do sprzyja wszechstronnemu rozwojowi maluchów.

Dzięki naszemu autorskiemu programowi pielęgnujemy i aktywujemy kreatywność dzieci oraz twórcze działania, a także pobudzamy ich wyobraźnię. W naszym przedszkolu dzieci nabywają takie umiejętności jak zrozumienie, wrażliwość i otwartość. Poprzez różne formy działań nasi wychowankowie stają się odkrywcami, badaczami, potrafiącymi radzić sobie w różnych sytuacjach.

Propagujemy edukację prozdrowotną i prosportową. Ze względu na oczekiwania rodziców przedszkole jest czynne 10 godzin dziennie – od 6.30 do 16.30. Tworzymy placówkę bezpieczną i przyjazną dla każdego naszego podopiecznego. Otaczamy opieką dzieci w wieku od 12 miesięcy do 6 lat.

Jesteśmy nastawieni na to, aby dziecko kończące przygodę w naszym przedszkolu było aktywne oraz dociekliwe w poznawaniu środowiska i rozmaitych zjawisk, by rozumiało otaczający je świat i wartości, by odróżniało dobro od zła, rozumiało potrzebę poszanowania odmienności i autonomii drugiego człowieka oraz by dbało o zdrowie swoje i innych, o przyrodę i środowisko. Dziecko kończące nasze przedszkole jest przygotowane do radzenia sobie w różnych sytuacjach, w tym do odnoszenia sukcesów, pokonywania trudności i radzenia sobie z porażkami. A ponadto ma wiedzę, umiejętności i sprawności pozwalające mu na sprostanie wymaganiom stawianym w szkole.

Zaplanowana współpraca ze środowiskiem i rodzicami, opracowywanie i wdrażanie programów oraz działań innowacyjnych, stosowanie atrakcyjnych sytuacji edukacyjnych, stwarzanie bezpiecznych warunków i twórczej atmosfery, organizacja wielu wycieczek do różnych środowisk, spotkania z ciekawymi ludźmi, organizacja koncertów i imprez kulturalnych, zapoznawanie z tradycją kraju i zwyczajami innych narodów oraz umożliwianie wychowankom obserwowania i twórczego działania – te wszystkie aspekty stanowią stabilną podstawę do edukacji dzieci w naszym przedszkolu.

SYLWIA SZYSZKA

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You