Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Stosujmy się do nowych wytycznych!

2020-03-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Stosujmy się do nowych...
Stosujmy się do nowych wytycznych!

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Krotoszynie wydał kolejny komunikat na temat sytuacji w naszym powiecie. Jednocześnie informuje, że w związku z zaostrzeniem przepisów, wynikających z wprowadzenia stanu epidemii, należy bezwzględnie stosować się do poniższych wytycznych.

 

1. Osoby, które powróciły w ostatnim czasie z zagranicy, bezwzględnie pozostają w domach na kwarantannie. Osoby te – w przypadku wątpliwości dotyczących stanu zdrowia i metod postępowania – mogą skontaktować się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krotoszynie  WYŁĄCZNIE DROGĄ TELEFONICZNĄ! (telefony poniżej).

2. Osoby objęte kwarantanną oraz nadzorem epidemiologicznym prosimy o stosowanie się do przekazanych wytycznych – wypełnienie ich jest sprawdzane przez służby porządkowe.

3. Osoby samotne objęte kwarantanną (także powracające z zagranicy) powinny telefonicznie zgłaszać się w Ośrodkach Pomocy Społecznej w swojej gminie, gdzie uzyskają pomoc w robieniu zakupów i niezbędnego zaopatrzenia.

4. Nie odwiedzajmy urzędów i instytucji publicznych – większość urzędów, w tym Starostwo Powiatowe – zostało zamknięte!

5. W Internecie, na stronach urzędów (czytaj komunikaty i szukaj w zakładce Biuletynu Informacji Publicznej) znajdziesz wszelką informację – w tym telefony i wykaz e-usług.

6. Zamknięte są instytucje kultury – biblioteki i inne są zamknięte!

7. Zamknięte są wszystkie placówki usługowe i handlowe – z wyjątkiem spożywczych, aptek i placówek sprzedających środki higieny.

8. Poruszać się można jedynie w niezbędnych sytuacjach takich jak: praca, niezbędne zakupy, nagłe sytuacje – osoby poruszające się mogą być sprawdzane przez służby porządkowe!

9. Osoby starsze bezwzględnie pozostają w domach! Zwracamy się jednocześnie do sąsiadów i najbliższego otoczenia samotnych osób starszych o zainteresowanie się ich sytuacją.

10. Prosimy opiekunów osób nieletnich o dopilnowanie, by dzieci i młodzież nie przebywały poza domem. OBOWIĄZUJE zasada zgromadzeń ograniczonych do 2 osób. Nieletni będą legitymowani, a za ich postępowanie odpowiadają rodzice!

11. Prosimy o nieuleganie panice i nieprzybywanie bezzasadnie do punktów opieki medycznej. Przypominamy o obowiązującym zakazie odwiedzin w szpitalu i o zawieszeniu wykonywania planowych zabiegów oraz badań laboratoryjnych. W przypadku zachorowania prosimy o kontaktowanie się ze swoim lekarzem rodzinnym – w formie, jaką przyjęła obsługująca państwa placówka Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

12. Nie wykorzystujmy bezzasadnie telefonów alarmowych służb.

YouTube

Zuziak
Klub zdrowia 24
Intermarche
Dietetyka Kroczak
energy sped
Lesniczowka
M-Partner
APR
Galeria Kroto
Archiwum
gierko
Banaszak
TOR
Phone Spa
Ideal Okna
BGP
Transmed24
daf-mal
Pod Szyszkami
Robstal
Eltom-bud
Impuls
Słoneczna
W starym stylu
Jarmużek
Jumbonet
Kostka
KUK