Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Wojno
CZWOJDA

Straciła oszczędności życia

2021-03-31
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Straciła oszczędności życia
Straciła oszczędności życia
Akademia Reissa

78-letnia mieszkanka Krotoszyna pała ofiara internetowego oszustwa. Kobieta straciła około 150 tysięcy złotych.

Oszuści wykazują się ogromna kreatywnością wymyślając kolejne sposoby na wyłudzanie pieniędzy. Niestety, nie brakuje przestępców, którzy rozkochują w sobie samotne osoby, udając przy tym idealnych partnerów, aby z czasem wymyślać kłamstwa mające na celu skłonienie ich ofiar do przekazania pieniędzy. O znalezieniu miłości była również przekonana 78-latka z Krotoszyna. Kobieta nawiązała internetowy kontakt z osobą podającą się za obywatela Anglii, posługującego się pseudonimem ,,Carrego”.
Krotoszynianka przyjęła na jednym z portali społecznościowych zaproszenie od nieznanego wcześniej mężczyzny. Emerytka od tego czasu rozmawiała z nim głównie przez komunikator Hangouts. Wymieniali korespondencję przez dłuższy czas, aż podjęli temat spotkania się. Podający się za Anglika mężczyzna poprosił krotoszyniankę, aby wysłała mu pieniądze na bilet lotniczy do Polski. W ten sposób oszustowi udało się wyłudzić 360 dolarów. Internetowa znajomość trwała dalej.

Po jakimś czasie mężczyzna namówił emerytkę do założenia konta bankowego w Londynie. Kobieta regularnie wpłacała na nie pieniądze, które oszust z niego pobierał. W sumie kobieta straciła około 150 tysięcy złotych.

Krotoszyńscy policjanci apelują do seniorów z naszego powiatu o zachowanie szczególnej ostrożności przy zawieraniu internetowych znajomości. Ostrzegają również o oszustwach metodą na wnuczka, policjanta czy żołnierza. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy bezzwłocznie poinformować policję.
(LENA)

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
Get Free
Jarmużek
KLIMA-PARTNER
Oring
OLD-BRICK.PL
Zuziak
Jumbonet
Pałac w Orli
CZWOJDA
KIKICARCARE
MATYLA
ZSP2
Maśniak
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud