Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
E-paka
Duży baner na środku

Strażacy ćwiczyli w lesie

2019-04-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Strażacy ćwiczyli w lesie
Strażacy ćwiczyli w lesie

Krotoszyńscy strażacy w marcu i kwietniu doskonalili swoje umiejętności w zakresie gaszenia pożarów na obszarach leśnych. Po teoretycznym bloku szkoleniowym przyszedł czas na sprawdzenie swoich możliwości w praktyce.

 

Dzięki przychylności Nadleśnictwa Krotoszyn na terenie Leśnictwa Rochy w dniach 8-10 kwietnia przeprowadzono ćwiczenia taktyczno-bojowe, w których udział brały trzy zmiany służbowe z JRG Krotoszyn oraz strażacy z jednostek OSP w Zdunach, Baszkowie, Konarzewie, Bestwinie, Krotoszynie, Kobylinie, Koźminie Wlkp. i Biadkach.

Ćwiczenia miały na celu ugruntowanie wiedzy i doskonalenie umiejętności w zakresie sposobu dostarczania wody na duże odległości przy wykorzystaniu zbiorników naturalnych, sprawdzenie gotowości bojowej Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, wchodzących w skład powiatowego plutonu ratowniczego i jednocześnie będących w strukturach Wielkopolskiej Brygady Odwodowej, organizację terenu akcji i łączności oraz sprawdzenie technicznych możliwości dostępnego sprzętu.

Zespół Inspekcyjny Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego bardzo dobrze ocenił przygotowanie jednostek z powiatu krotoszyńskiego do tego typu działań.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Sorry, there are no polls available at the moment.
KUK
Eltom-bud
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner