Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Sukces ucznia Niepublicznej Szkoły Podstawowej

2021-01-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Sukces ucznia Niepublicznej Szkoły...
Sukces ucznia Niepublicznej Szkoły Podstawowej
Pałac w Orli tekst

Kolejnym sukcesem może pochwalić się Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Krotoszynie. W konkursie „Wierni do końca. Koleje losów żołnierskich 1918-1921, zapisanych w kamieniu”, zorganizowanym z inicjatywy wojewody wielkopolskiego, reprezentujący NSP Karol Szkudłapski zajął drugie miejsce!

 

 

W komisji konkursowej znaleźli się Henryk Krystek (dyrektor Archiwum Państwowego w Poznaniu), Michał Krzyżaniak (dyrektor Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie), Wojciech Lorek (adiunkt w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym – jako reprezentant Muzeum Narodowego w Poznaniu), Jarosław Biegała (przedstawiciel Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu jako podmiotu współpracującego) oraz przewodniczący – Piotr Jurkiewicz (doradca wojewody wielkopolskiego).

Za najlepszą uznana została praca Natalii Tobolskiej z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach im. Jadwigi Dziubińskiej, natomiast drugie miejsce przyznano Karolowi Szkudłapskiemu z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Krotoszynie. – Jestem dumny z mojego wychowanka – komentuje Marcin Szyndrowski, dyrektor NSP. – Dzięki wskazówkom udało mu się wspólnie z mamą zrealizować film, który przybliżył losy ważnych dla Ziemi Krotoszyńskiej postaci. Ważnych w dwójnasób, bowiem prezentowani bohaterowie to również rodzina państwa Szkudłapskich i Nawrockich. W realizację filmu mocno zaangażował się także Krzysztof Nawrocki, który udostępnił swoje bogate zbiory rodzinne. Całość znalazła uznanie jury i dzięki temu nasza szkoła została laureatką tego prestiżowego konkursu. Za jakiś czas odbędzie się wielka gala, na której zostaną wręczone nagrody. Z sukcesu Karola dumna jest cała społeczność szkolna.

Zwycięskie placówki otrzymają nagrody w postaci tablic multimedialnych, a ich reprezentanci zestawy nagród indywidualnych. Łączna pula nagród w konkursie wyniosła 15 000 zł.

Konkurs został przeprowadzony w ramach projektu „Semper fidelis Poloniae. Ochrona pamięci o Wielkopolanach poległych za niepodległość Polski 1918-1921”, sfinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

(ANKA)

FOT. NSP

YouTube

Oring
Pałac w Orli
Intermarche
Zuziak
Jumbonet
Archiwum
Lombard Smok
Maśniak
Get Free
Zajączek
Eltom-bud
Jarmużek