Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Archiwum

Światła, kamera… akcja! O makijażu na planie filmowym

2022-09-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Światła, kamera… akcja! O...
Światła, kamera… akcja! O makijażu na planie filmowym
Lawendowy Zakątek

Branża filmowa twarzy posiada co niemiara. Dosłownie i w przenośni – w końcu to, co oglądamy w telewizji, to efekt pracy wielu osób, w tym charakteryzatorów i makijażystek z odpowiednim doświadczeniem. Wykonanie makijażu na plan filmowy to nie lada wyzwanie – szczególnie, gdy w grę wchodzi pełna charakteryzacja i przeobrażenie aktora w postać niczym z horroru czy w fantastyczną istotę rodem z baśni.

 

O tym, na co szczególnie trzeba zwrócić  uwagę podczas wykonywania makijażu filmowego i dlaczego odgrywa on bardzo ważną rolę w świecie kamer, dowiesz się właśnie tutaj!

 

Perfekcyjny makijaż na planie filmowym. Zadbaj o mat!

Przystępując do makijażu filmowego, należy skupić się na ukryciu wszelkich niedoskonałości cery tak, by były one wręcz niewidoczne – nie ma miejsca na zmarszczki, przebarwienia czy świecenie się całej twarzy. Oglądając aktorów na ekranie, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielowarstwowy jest ich makijaż. Obiektyw kamery często „zjada” kolor, przez co make-up musi być mocniejszy niż ten, który nosi się codziennie. Praca ze światłem to umiejętność, jaką każdy charakteryzator powinien mieć w małym palcu – oświetlenie studyjne nie jest łaskawe, dlatego tak ważne jest wcześniejsze przygotowanie skóry bezpośrednio przed nałożeniem na nią makijażu. Prawidłowa pielęgnacja powinna rozpocząć się od oczyszczenia cery po to, by skóra była naciągnięta i ujędrniona. Wymaga się, by wszystkie kosmetyki działały zwężająco na pory. W momencie przejścia do bezpośredniego makijażu pierwsze skrzypce gra baza wypełniająca, znakomicie kryjący podkład i pudry do twarzy. Można znaleźć je w drogeriach online, takich jak Wispol. Pod żadnym pozorem nie powinno zapominać się o partiach takich jak szyja, dekolt i ramiona – zdarza się (szczególnie w filmach o superbohaterach), że aktor ma na sobie uszyty na miarę strój, który odsłania poszczególne partie ludzkiego ciała. Nie mogą one odróżniać się kolorytem od twarzy, gdyż wtedy całkiem zaburzyłoby to efekt. Celem w makijażu filmowym jest osiągnięcie matu – wtedy można rozpocząć dalszą pracę nad resztą. Odpowiednie podkreślenie oczu i ust ma tu spore znaczenie – charakteryzacja musi być mocna, doskonale widoczna w świetle kamer. Praca na planie filmowym wymaga od makijażystów sporo wiedzy teoretycznej i praktycznej, a także umiejętności pracy pod presją czasu oraz wysokiej odporności na stres. Każdy może spróbować swoich sił w tym zawodzie. Szkolenia, wiedza i odpowiednie kosmetyki to klucz do sukcesu!

 

Związek pomiędzy aktorem a postacią. Jak makijaż zmienia osobowość

Odpowiednia charakteryzacja to podstawa, by aktor mógł dokonać zewnętrznej przemiany w graną przez siebie postać. Będąc w makijażu, wielu aktorów zmienia się nie do poznania, przybierając rozmaite role. Makijaż również odgrywa wielką rolę na planie filmowym, pozwalając osobom lepiej wcielić się w postać i zaskakiwać wszystkich swoją grą aktorską. Jeżeli pasjonujesz się charakteryzacją czy filmowym make-upem, jesteś osobą otwartą i ciekawą świata, być może ta praca jest właśnie dla ciebie. Pamiętaj o tym, że twoja kosmetyczka powinna być wyposażona w produkty wysokiej jakości, doskonale sprawdzające się w wymagających warunkach. Dzięki nim wyciągniesz z makijażu wszystko co najlepsze, finalnie będąc dumną ze swoich prac.

YouTube

BGP
Archiwum
BHP RABENDA
JARANET b
Jarmużek
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
Zajączek
IMPULS ZDUNY
MATYLA
TK DACHY
EDI
JARANET A