Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

To był udany rok!

2021-12-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. To był udany rok!
To był udany rok!
TRANS-MED

Zawodnicy Towarzystwa Atletycznego ROZUM w Krotoszynie zakończyli starty w tym roku kalendarzowym. Zatem to dobry czas na podsumowanie.

 

Nasi sportowcy w 2021 r. rywalizowali w Mistrzostwach Europy w Sumo poszczególnych grup wiekowych, czterech Pucharach Europy, turnieju międzynarodowym oraz w zmaganiach krajowych rangi pucharów i mistrzostw Polski. Rok zaliczyć należy do bardzo udanych, a tylko na imprezach międzynarodowych krotoszyńscy zawodnicy wywalczyli ponad 30 medali.

Na wszystkich imprezach promowali Krotoszyn. – To nasza mała Ojczyzna, dlatego na sercu leży nam to, by nie tylko w kraju, ale również daleko poza jego granicami niosła się piękna wieść o Krotoszynie – podkreśla Dariusz Rozum, Prezes Zarządu Towarzystwa Atletycznego ROZUM w Krotoszynie.

Wisienką na torcie miała być organizacja w naszym mieście Mistrzostw Świata Seniorów i Juniorów w Sumo. – Impreza miała odbyć się w Krotoszynie, nie bez kozery nazywanym stolicą sumo w Polsce, już w roku 2020. Przez wzgląd na sytuację epidemiczną została przełożona na rok 2021. Z kolei w tym roku Międzynarodowa Federacja Sumo podjęła decyzję o odwołaniu MŚ. U jej podstaw legło bezpieczeństwo zawodników i osób towarzyszących, bowiem nadal trwa pandemia – wyjaśnia Dariusz Rozum.

Mistrzostwa nie mogły zostać przełożone na rok 2022, bowiem wtedy organizowane będą Światowe Igrzyska – The World Games, a wówczas w dyscyplinie sumo nie jest rozgrywany czempionat globu, natomiast w roku 2023 zaplanowano MŚ w Rosji. Na Kongresie Międzynarodowej Federacji Sumo zapadła decyzja o przyznaniu Krotoszynowi prawa do organizacji imprezy w roku 2024. – Oprócz MŚ w tym roku nie odbyło się, również ze względów epidemicznych, kilka pucharów. Mam nadzieję, że w roku 2024 już nic nie pokrzyżuje naszych planów – zaznacza Prezes TA Rozum Krotoszyn.

W listopadzie br. Europejska Federacja Sumo podjęła uchwałę w sprawie listy zawodników zakwalifikowanych do udziału w Igrzyskach The World Games 2022. – Z listy kontynentalnej do udziału w Igrzyskach zakwalifikowało się troje zawodników, w tym dwóch z Krotoszyna – Aron Rozum i Aleksandra Rozum. To pokazuje wielką siłę naszego klubu – stwierdza Dariusz Rozum i dodaje, że bardzo docenia wsparcie płynące z miasta. – Bardzo dziękuję za otrzymane wsparcie. Radością napawa mnie fakt, że Burmistrz Krotoszyna i Radni Rady Miejskiej są otwarci na potrzeby sportu i doceniają nasze sukcesy. To bardzo buduje i dodaje skrzydeł, na których polecimy po kolejne medale, przyczyniając się ugruntowania wizerunku Krotoszyna, m.in. poprzez przekazy telewizyjne, prasowe i internetowe, jako samorządu świadomego, stawiającego na sport – podkreśla Prezes krotoszyńskiego klubu.

(RED)

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You