Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Triumf Ekipy z Sulmierzyc!

2019-02-03
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Triumf Ekipy z Sulmierzyc!
Triumf Ekipy z Sulmierzyc!
Naj

Dziś zakończyła się IX edycja Krotoszyńskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Nowym mistrzem została Ekipa z Sulmierzyc, która w ostatnim meczu sezonu rozgromiła 8:0 Don’t Cry.

 

Dziewiąta seria miała rozpocząć się od spotkania LZS-u Kobierno-Tomnice z Żubrami. Jednak pierwsza z tych drużyn oddała mecz walkowerem i tym samym z walki o koronę króla strzelców odpadł Jakub Kłobusek. Skorzystał z tego Adam Szczepanik z MTV Rozdrażew, który strzelił 14 goli (!) ekipie Pato Błonie i został najlepszym strzelcem ligi. Rozdrażewianie zdemolowali rywali, zwyciężając 20:1. Ponadto dwa trafienia zanotował Artur Nowak. Warto dodać, że nagrodę dla najlepszego zawodnika młodego pokolenia organizatorzy przyznali Adamowi Skrzypniakowi z zespołu Pato Błonie.

Trzecią pozycję zapewnił sobie Pancom, pokonując 6:3 Octagon. Przez długi czas wynik utrzymywał się blisko remisu, ale w końcówce drużyna ze Zdun zdobyła dwie bramki, zapewniając sobie trzy punkty. Do siatki po dwa razy trafiali Jakup Apanel i Łukasz Konopka. Maciej Stefański z Pancomu został z kolei wyróżniony przez redakcję Wielkopolskiej Gazety Lokalnej KROTOSZYN, która przyznała mu miano najlepszego zawodnika.

Prowadząca przed ostatnią kolejką Ekipa z Sulmierzyc rozgromiła 8:0 zespół Don’t Cry, zapewniając sobie mistrzowski tytuł. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Patryk Łuczak. Na zakończenie drużyna A Seree Tee pokonała 8:6 Hornets i została wicemistrzem KLHPN. Cztery gole strzelił Łukasz Zuziak, a trzy trafienia zaliczył Dawid Kaźmierczak.

Według organizatorów najlepszym zawodnikiem tego sezonu był Dawid Przybyszewski (AST). Najwięcej asyst zanotował jego kolega z drużyny, Łukasz Budziak. Za najlepszego bramkarza uznano Karola Konarkowskiego (Ekipa).

– Chciałbym podziękować wszystkim sponsorom, dzięki którym udało się rozegrać IX edycję KLHPN. Szczególne podziękowania kieruję do Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, Romana Wośka i Tomasza Niciejewskiego, którzy pomogli w organizacji ligi halowej. Ponadto dziękuję sędziom za ich pracę oraz Wielkopolskiej Gazecie Lokalnej KROTOSZYN za udaną współpracę i ufundowanie nagrody dla najlepszego gracza. Na zakończenie podziękowania dla mojego teamu – J. Banaszaka, M. Kwiecińskiego, D. Górala. J. Skrzyneckiego i P. Fabisia, bez których rozgrywki nie mogłyby się odbyć – podsumował Robert Stawowy.

(GRZELO)

FOT. Grzegorz Nowak

YouTube

Lombard Smok
daf-mal
MediaSort
Dietetyka Kroczak
Ideal Okna
Intermarche
Klub zdrowia 24
Zuziak
Vademecum poprawne
APR
gierko
Lesniczowka
Banaszak
M-Partner
BGP
Archiwum
Pod Szyszkami
Robstal
KOK
Kostka
KUK
Jumbonet
Słoneczna
Transmed24
Eltom-bud
Jarmużek
W starym stylu