Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Trzy medale na MP

2018-12-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Trzy medale na MP
Trzy medale na MP
Pałac w Orli tekst

Trzej zawodnicy SAC Ursus Krotoszyn zdobyli medale na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Sprzętowym, które odbyły się w Warszawie. Andrzej Rusek i Szczepan Zimmermann wygrali swoje kategorie, a Tomasz Olejniczak stanął na trzecim stopniu podium.

 

W grupie juniorów do 23 lat walczył Andrzej Rusek. Rywalizujący w kategorii powyżej 120 kg zawodnik przysiadł 290 kg, wycisnął leżąc 170 kg, a w martwym ciągu pobił rekord życiowy, podnosząc 240 kg. Łączny wynik 700 kg dał mu zwycięstwo w jego grupie wiekowej.

Trzej kolejni zawodnicy Ursusa startowali w gronie seniorów. Daniel Rynkiewicz (83 kg) przysiadł 200 kg, wycisnął 167,5 kg i w martwym ciągu pobił rekord życiowy – 225 kg. Tym samym w swoim debiucie w zawodach sprzętowych uplasował się na piątej pozycji.

Po dłuższej przerwie do startów w sprzęcie powrócił Tomasz Olejniczak. W kategorii 93 kg przysiadł 210 kg, wycisnął 157,5 kg oraz podniósł 232,5 kg w martwym ciągu. Te wyniki dały mu brązowy medal.

W kategorii do 105 kg złoty krążek wywalczył doświadczony Szczepan Zimmermann. Nasz trójboista przysiadł 330 kg, wycisnął 205 kg i w martwym ciągu zaliczył 260 kg.

– Wynik mógł być lepszy, ale w osiągnięciu tego przeszkodził mi uraz pleców, będący rezultatem intensywnego sezonu. Zawodnicy SAC Ursus Krotoszyn zaprezentowali się bardzo solidnie, lecz zdarzały się błędy techniczne, co jest częste przy trójboju sprzętowym. Jeżeli przyszły rok przepracujemy równie mocno, kolejne mistrzostwa mogą być miłą niespodzianką dla nas i kibiców. Specjalne podziękowania kierujemy do firmy Konrady Transport za zapewnienie przejazdu na zawody – podsumował Zimmermann.

(GRZELO)

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek