Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Archiwum

Trzy razy na podium

2022-09-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Trzy razy na podium
Trzy razy na podium
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Krotoszynie

Z niezłym dorobkiem medalowym wrócili reprezentanci KS Krotosz z Żar, gdzie 10 września odbył się Otwarty Turniej Karate JKA Lubusz Cup 2022. Tym samym zanotowali dobre wejście w nowy sezon.

 

Patronat honorowy nad zawodami objęła Ambasada Japonii w Polsce. Do rywalizacji przystąpili karatecy z Polski, Czech, Niemiec, Białorusi czy Ukrainy. W tym gronie znaleźli się reprezentanci sekcji karate KS Krotosz.

Srebrny medal w kata indywidualnym seniorek 18+ lat wywalczyła Martyna Kaj. Świetnie zaprezentował się też Wiktor Wąsik, który w kumite po dwóch wygranych uległ finałowemu rywalowi i ostatecznie zajął drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęła Agnieszka Piotrowska, dla której zawody w Żarach były debiutem.

W pierwszych walkach eliminacyjnych zwyciężyły dwie zawodniczki KS Krotosz – Natalia Głowacka i Magdalena Mroczek. Niestety, tym razem dziewczętom zabrakło nieco szczęścia i nie stanęły na podium. W kumite i kata dzielnie walczył też Adam Marcisz. Krotoszyńskich karateków przygotowali trenerzy – Martyna Kaj i Mariusz Kaj. Jednym z sędziów na tym turnieju był Darian Paszek.

– Jako trenerzy jesteśmy bardzo dumni ze swoich podopiecznych. To było bardzo dobre wejście w sezon 2022/2023. Teraz czeka nas analiza występów i dalsze treningi w duchu karate. Dziękujemy naszym przyjaciołom z Polski i Europy. Oss! – podsumowała Martyna Kaj.

Nabór do sekcji karate w KS Krotosz trwa przez cały rok. Treningi przeznaczone są dla dzieci powyżej szóstego roku życia oraz dla młodzieży. Zajęcia prowadzone są w poniedziałki i środy o godz. 15.45 w Centrum Fitness Gladiator, mieszczącym się przy ul. Mickiewicza 15 w Krotoszynie.

(LENA)

FOT. KS Krotosz

YouTube

BGP
Archiwum
BHP RABENDA
JARANET b
Jarmużek
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
Zajączek
IMPULS ZDUNY
MATYLA
TK DACHY
EDI
JARANET A