Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Uczniowie uhonorowani za swoje osiągnięcia

2019-09-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Uczniowie uhonorowani za swoje...
Uczniowie uhonorowani za swoje osiągnięcia
W tekście Pawlicki

16 września uczniowie szkół ponadpodstawowych odebrali stypendia starosty krotoszyńskiego. Uroczystość odbyła się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.

 

Stypendiami „Najzdolniejsi w powiecie” nagrodzono 44 uczniów szkół, których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe. Uhonorowano ich za dobre wyniki w nauce, wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe. Oprócz stypendystów i ich rodzin w uroczystości uczestniczyli wicestarosta Paweł Radojewski, Juliusz Poczta – przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego, Przemysław Wójcik – naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu – wraz z pracownikami wydziału, a także dyrektorzy szkół ponadpodstawowych.

Stypendia starosty przyznawane są w ramach realizacji „Powiatowego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów”, który ma na celu promowanie osiągnięć młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i dostrzeganie jej potencjału. Stypendium jest wyróżnieniem dla tych, którzy osiągnęli w minionym roku szkolnym najwyższe wyniki w nauce lub byli finalistami bądź laureatami olimpiad naukowych czy też osiągnęli sukcesy sportowe na szczeblu ogólnopolskim albo wojewódzkim.

Paweł Radojewski i Przemysław Wójcik podziękowali wyróżnionym uczniom za ich sukcesy i ciężką pracę. – Osiągnęliście sukces przede wszystkim dzięki własnej pracy, ale także dzięki zaangażowaniu i poświęceniu waszych rodziców oraz nauczycieli, bo to oni stworzyli wam odpowiednie warunki. Każdy z was jest inny, ma inne cele, zdolności i talenty. I to nas wszystkich ubogaca. Każdy także odnosi różne sukcesy, sukcesy na miarę własnych możliwości i zdolności. Życzę wam dużo zapału i wytrwałości w drodze do celu, jakim jest zdobycie najlepszego wykształcenia. Rozwijajcie swoje zainteresowania i pasje. Niech zdobyta wiedza oraz umiejętności procentują w życiu prywatnym i w pracy zawodowej. Składam także gratulacje i podziękowania waszym rodzicom, dziadkom, opiekunom i nauczycielom, gdyż dzięki nim macie warunki do spokojnej oraz twórczej pracy – powiedział wicestarosta.

Uroczystość występem artystycznym uświetniła grupa młodzieży licealnej pod nazwą Ostatni Dzwonek.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

YouTube

Lombard Smok
daf-mal
MediaSort
Dietetyka Kroczak
Ideal Okna
Intermarche
Klub zdrowia 24
Vademecum poprawne
Zuziak
APR
gierko
Lesniczowka
Banaszak
M-Partner
Archiwum
BGP
Pod Szyszkami
Robstal
KOK
Kostka
Jumbonet
KUK
Słoneczna
Transmed24
Jarmużek
Eltom-bud
W starym stylu