Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Udane zakończenie sezonu

2017-10-20
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Udane zakończenie sezonu
Udane zakończenie sezonu

Startami w Sopocie i Słubicach Czesław Roszczak zakończył sezon lekkoatletyczny. Mieszkający w Łagiewnikach zawodnik tradycyjnie zajmował miejsca w czołówce.

 

We wrześniu w Sopocie odbył się Puchar Bałtyku. Czesław Roszczak rywalizował w czterech konkurencjach. Najlepszy wynik uzyskał w rzucie dyskiem, zajmując drugie miejsce w gronie 19 startujących open. 76-letni reprezentant UKS Olimpijczyk Pogorzela rzucił na odległość 37,90 m, a w przeliczeniu na wynik seniorski – 63,33 m.

W rzucie ciężarkiem o wadze 7,26 kg Roszczak uzyskał 13,82 m (w przeliczeniu – 20,94 m) i ponownie stanął na podium, tym razem na trzecim stopniu.

W pchnięciu kulą mieszkaniec Łagiewnik rzucił na odległość 11,90 m (w przeliczeniu -18,48 m), co dało mu miejsce tuż za podium. Lokatę niżej uplasował się w rzucie młotem, uzyskując rezultat 31,92 m.

7 października Roszczak wystartował w Słubickim Mityngu Weteranów – Memoriale im. Zdzisława Skręty w Pchnięciu Kulą. Przedstawiciel naszego powiatu rywalizował w memoriale, który wygrał już dwa razy, oraz w rzucie dyskiem.

W pchnięciu kulą Roszczak znów okazał się najlepszy z wynikiem 11,61 m. Z kolei w rzucie dyskiem był drugi – 34,94 m. W klasyfikacji generalnej mityngu, uwzględniającej wyniki rzutu młotem, dyskiem i oszczepem, łagiewniczanin zajął trzecią pozycję, z 938 punktami.

(ANKA)

FOT. Archiwum

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...