Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Udane zakończenie sezonu

2017-10-20
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Udane zakończenie sezonu
Udane zakończenie sezonu
Najfinanse text

Startami w Sopocie i Słubicach Czesław Roszczak zakończył sezon lekkoatletyczny. Mieszkający w Łagiewnikach zawodnik tradycyjnie zajmował miejsca w czołówce.

 

We wrześniu w Sopocie odbył się Puchar Bałtyku. Czesław Roszczak rywalizował w czterech konkurencjach. Najlepszy wynik uzyskał w rzucie dyskiem, zajmując drugie miejsce w gronie 19 startujących open. 76-letni reprezentant UKS Olimpijczyk Pogorzela rzucił na odległość 37,90 m, a w przeliczeniu na wynik seniorski – 63,33 m.

W rzucie ciężarkiem o wadze 7,26 kg Roszczak uzyskał 13,82 m (w przeliczeniu – 20,94 m) i ponownie stanął na podium, tym razem na trzecim stopniu.

W pchnięciu kulą mieszkaniec Łagiewnik rzucił na odległość 11,90 m (w przeliczeniu -18,48 m), co dało mu miejsce tuż za podium. Lokatę niżej uplasował się w rzucie młotem, uzyskując rezultat 31,92 m.

7 października Roszczak wystartował w Słubickim Mityngu Weteranów – Memoriale im. Zdzisława Skręty w Pchnięciu Kulą. Przedstawiciel naszego powiatu rywalizował w memoriale, który wygrał już dwa razy, oraz w rzucie dyskiem.

W pchnięciu kulą Roszczak znów okazał się najlepszy z wynikiem 11,61 m. Z kolei w rzucie dyskiem był drugi – 34,94 m. W klasyfikacji generalnej mityngu, uwzględniającej wyniki rzutu młotem, dyskiem i oszczepem, łagiewniczanin zajął trzecią pozycję, z 938 punktami.

(ANKA)

FOT. Archiwum

YouTube

Pałac w Orli
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Zajączek
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek