Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Wojno
CZWOJDA

Udany start w międzynarodowym turnieju

2021-03-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Udany start w międzynarodowym...
Udany start w międzynarodowym turnieju
Zuziak tekst

W dniach 20-21 marca w Tczewie odbyła się VIII edycja Energa Grand Prix Tczew Karate WKF 2021. Reprezentanci klubów z naszego powiatu wywalczyli łącznie osiem medali.

 

 

W międzynarodowym turnieju rywalizowało blisko 800 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 64 kluby z Polski, Niemiec, Norwegii, Francji, Słowacji i Ukrainy. W tym gronie znalazło się dziewięcioro przedstawicieli UKS Shodan Zduny.

W rywalizacji indywidualnej srebrne medale zdobyli Katarzyna Trafankowska (kata U’21) i Wiktor Adamski (kumite seniorów -60 kg), a na trzecim stopniu podium stanęli Jakub Formanowski (kumite juniorów -76 kg) i Jakub Romański (kumite juniorów młodszych -57 kg).

W zmaganiach drużynowych trzy teamy zdunowskiego klubu wywalczyły medale. Zofia Duczmal, Matylda Ozga i Klaudia Swat były najlepsze w kata drużynowym juniorek młodszych. W kumite juniorów trzecie miejsce zajęli Jakub Formanowski, Maurycy Maciaszek, Jakub Romański i Eryk Szymczak. Taki wynik zespół w składzie M. Maciaszek, J. Formanowski i J. Romański powtórzył w kata drużynowym juniorów.

W turnieju rywalizowali również zawodnicy reprezentujący ASW Nippon Krotoszyn. Najlepiej poradził sobie Filip Mosz, który wywalczył srebro w kumite juniorów +76 kg. Z kolei na piątych lokatach zawody ukończyli Kamil Baran (kumite juniorów -76 kg) i Łukasz Błaszczyk (kumite U’21 -75 kg). Siódme miejsce w kumite juniorów -68 kg zajął natomiast Jakub Łęcki z Ukemi Kobylin

(LENA)

FOT. UKS Shodan Zduny

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
Get Free
Jarmużek
KLIMA-PARTNER
Oring
OLD-BRICK.PL
Zuziak
Jumbonet
Pałac w Orli
CZWOJDA
KIKICARCARE
MATYLA
ZSP2
Maśniak
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud