Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Uhonorowani za pół wieku wspólnego życia

2021-09-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Uhonorowani za pół wieku...
Uhonorowani za pół wieku wspólnego życia
COT

W tym miesiącu w krotoszyńskim Urzędzie Stanu Cywilnego odbyło się kilka uroczystych spotkań, w trakcie których uhonorowano pary z terenu gminy za długoletnie pożycie małżeńskie.

 

Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznaje prezydent RP na wniosek wojewody wielkopolskiego. Ze względu na pandemię i konieczność dostosowania się do reżimu sanitarnego w tym roku ponownie uhonorowanie małżeństw w krotoszyńskim Urzędzie Stanu Cywilnego rozłożono na kilka spotkań, dzięki czemu udało się zapewnić uczestnikom wymagany dystans społeczny.

Kierownik USC Renata Pflantz oraz burmistrz Franciszek Marszałek składali wszystkim jubilatom gratulacje i życzenia. R. Pflantz zwróciła uwagę na ponadczasowe znaczenie wspólnoty małżeńskiej i wzajemnego wspierania się w życiu. Jak mówiła, symboliczny medal jest wyrazem uznania władz państwowych i samorządowych dla wartości małżeństwa i rodziny. Burmistrz podziękował małżonkom za pracę na rzecz rodziny i dla lokalnej społeczności, podkreślając, że każdy ma swój udział w dobrym rozwoju gminy. Wszyscy jubilaci otrzymali medale, dyplomy, upominki i kwiaty.

W trakcie wrześniowych spotkań uhonorowano: Marię i Ryszarda Adamczyków, Stanisławę i Józefa Błażejczaków, Krystynę i Mieczysława Böhmów, Teresę i Tadeusza Całujków, Halinę i Zdzisława Czwojdzińskich, Wiktorię i Walentego Domagałów, Janinę i Kazimierza Dutkowiaków, Krystynę i Jana Kapałów, Juliannę i Mariana Talagów, Eugenię i Czesława Kłopockich, Zofię i Franciszka Konarczaków, Barbarę i Mirosława Krajków, Elżbietę i Andrzeja Leśniaków, Marię i Jana Łąkowskich, Marię i Bolesława Maciejewskich, Zofię i Franciszka Majchrzaków, Marię i Mariana Marszałków, Kazimierę i Bolesława Mielcarków, Halinę i Aleksandra Pawłowskich, Marię i Jerzego Kalaków, Danielę i Stefana Naronów, Zdzisławę i Kazimierza Patalasów, Zofię i Kazimierza Praczyków, Bożenę i Andrzeja Stawickich, Urszulę i Stanisława Talagów, Stanisławę i Jerzego Tomczyków, Krystynę i Władysława Domagalskich, Jadwigę i Zdzisława Durczyńskich, Łucję i Jana Fabianowskich, Kazimierę i Mariana Figielków, Marię i Tadeusza Grabowieckich, Marię i Bolesława Gruchotów, Łucję i Józefa Imiołków, Danutę i Wojciecha Komorowskich, Wandę i Romana Wojtaszków, Urszulę i Ryszarda Krajków, Mirosławę i Alojzego Łopaczyków, Sewerynę i Zbigniewa Marków, Krystynę i Wiesława Ołdakowskich, Krystynę i Bolesława Pasków, Józefę i Tadeusza Plucińskich, Genowefę i Stanisława Raczkowskich, Józefę i Aleksego Regulskich, Danutę i Janusza Rybów, Bożenę i Tadeusza Chrobotów, Zofię i Piotra Kapków, Bożenę i Józefa Pietrzaków, Teresę i Mariana Pocztów, Marię i Józefa Szlachetków, Halinę i Czesława Tyrakowskich, Marię i Lechosława Wikarów, Pelagię i Stefana Adamskich, Halinę i Bronisława Durczyńskich, Leokadię i Kazimierza Ertelów, Monikę i Kazimierza Kaszubów, Krystynę i Jana Kordusów, Krystynę i Kazimierza Lisiewskich, Krystynę i Stanisława Panków, Krystynę i Alojzego Bieganków, Halinę i Czesława Ratajków, Krystynę i Jerzego Robakowskich, Elżbietę i Kazimierza Skałeckich, Czesławę i Daniela Walczaków, Aleksandrę i Wiktora Wąsików, Eugenię i Bogdana Ciesiółków, Teresę i Aleksandra Durzewskich, Teresę i Jana Dzięciołów, Łucję i Edwarda Jankowskich, Janinę i Wojciecha Juskowiaków, Stanisławę i Józefa Naglerów, Marię i Stefana Pieniężnych, Marię i Stefana Szczotków.

(ANKA)

FOT. Izabela Bartoś

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud