Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

Uzbierali dla Niny 11 tysięcy złotych!

2022-01-18
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Uzbierali dla Niny 11...
Uzbierali dla Niny 11 tysięcy złotych!
TRANS-MED

W sobotę, 15 stycznia, w Szkole Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. zorganizowano akcję „Ciasto dla Niny”. Na rzecz małej wojowniczki udało się zebrać 11 tysięcy złotych.

 

Do tej pięknej inicjatywy doszło dzięki współpracy mieszkańców Staniewa (gmina Koźmin Wlkp.) z miejscowym Kołem Gospodyń Wiejskich i Szkołą Podstawową nr 1 w Koźminie Wlkp. W sobotnie przedpołudnie w placówce sprzedawano pyszne ciasta. Cały dochód z wydarzenia przekazany został na rzecz Niny. Mieszkańcy Koźmina i okolic stanęli na wysokości zadania, gdyż w kilkadziesiąt minut sprzedano 550 pojemników ciasta! Łącznie udało się zebrać 11 000,31 zł.

Nina Maślanka to sześciomiesięczna mieszkanka Staniewa. Dwa miesiące temu u dziewczynki zdiagnozowano ostrą białaczkę, przez co potrzebuje pomocy. W sobotę wielką chęć pomagania pokazali wszyscy zaangażowani w przygotowanie akcji, jak i ci, którzy zakupili ciasto. To jednak nie koniec możliwości wsparcia małej wojowniczki. Dziewczynce można również pomóc poprzez przekazanie 1% podatku w rozliczeniu rocznym na Fundację Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu. W tym celu należy w deklaracji PIT wpisać KRS 0000023852 z dopiskiem „Nina Maślanka”. Można też przekazać darowiznę na konto fundacji – PKO S.A. IV Odział Poznań 72 1240 3220 1111 0000 3528 6598 – tytułem „Nina Maślanka”. Utworzono także grupę licytacyjną na Facebooku o nazwie „Pomóż Nince wrócić do domu”. Tam można wystawiać bądź licytować różne przedmioty, a cały dochód zostanie przeznaczony na rzecz dziewczynki.

– Nina to zaledwie 6-miesięczna dziewczynka ze Staniewa, u której dwa miesiące temu zdiagnozowano ostrą białaczkę. Ona potrzebuje naszej pomocy. Cały dochód ze sprzedaży ciasta – 11 000,31 zł – został przekazany na pomoc małej wojowniczce. Wszystkim zaangażowanym ludziom dobrego serca serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc, upieczenie ciast oraz zakup słodkości – skomentował Jacek Zawodny, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp.

(LENA)

FOT. Archiwum SP 1 Koźmin Wlkp.

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You