Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

W naszym powiecie zebraliśmy ponad 224 tysiące złotych!

2020-01-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. W naszym powiecie zebraliśmy...
W naszym powiecie zebraliśmy ponad 224 tysiące złotych!
Leśniczówka w tekscie

Za nami XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym akcji przyświecało hasło „Wiatr w żagle”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Również w naszym powiecie wiele się działo. Rankiem liczne grono wolontariuszy ruszyło w teren z WOŚP-owymi puszkami. Atrakcji nie brakowało, organizowano koncerty, pokazy, rozmaite występy itp.

 

 

KROTOSZYN. Już po godzinie 8.00 liczne grono wolontariuszy kwestowało na ulicach miasta. Mieszkańcy byli bardzo hojni i chętnie wrzucali pieniądze do puszek, za co otrzymywali charakterystyczne czerwone serduszka. Tradycyjnie w parku miejskim za datek na szczytny cel organizowano dla dzieci przejażdżki na koniach. W tym roku krotoszyński sztab WOŚP-u postanowił zrezygnować z organizacji koncertów, licytacji gadżetów czy „Światełka do nieba”. Jednak nie wpłynęło to negatywnie na wynik zbiórki, ponieważ pobito rekord z ubiegłego roku. W sumie zebrano 90 947,80 zł.

KOBYLIN. W sali przy ul. Krotoszyńskiej i na placu obok orkiestrowe granie rozpoczęło się już o godz. 15.00. Najpierw na scenie wystąpił śląski kabaret Grupa Fest, wywołując salwy śmiechu licznie zgromadzonej publiczności. Potem odbył się pokaz ratownictwa medycznego i koncert skrzypcowy w wykonaniu Moniki Walczak. Pokaz akcji ratowniczej zaprezentowali strażacy z miejscowej OSP. Na scenie zagrał także zespół No Way. W Kobylinie zebrano 22 038,60 zł.

KOŹMIN WLKP. O godzinie 13.00 na boisku szkolnym Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca strażacy z OSP przeprowadzili pokaz akcji ratowniczej. Godzinę później wystartował drugi Bieg WOŚP pod hasłem „Policz się z cukrzycą”, w którym wzięło udział około 200 uczestników. W kinie Mieszko impreza rozpoczęła się występami dzieci z przedszkola Parkowe Skrzaty. Pojawili się także uczniowie SP nr 1 i nr 3 w Koźminie Wlkp., a także z Mokronosa, Borzęciczek i Starej Obry. Później na scenie wystąpili zespół Grana Śmietana, Kuba Marcisz, Sender, DiscoPogo i Dead Air. Tradycyjnie odbyły się licytacje ciekawych gadżetów oraz „Światełko do Nieba”. Sztab WOŚP w Koźminie Wlkp. zebrał 71 661,80 zł.

ZDUNY. W tym roku imprezę zorganizowano w sali gimnastycznej miejcowej Szkoły Podstawowej. Na scenie  wystąpiły dzieci z Przedszkola Publicznego w Zdunach, ze zdunowskich szkół oraz podopieczni Marty Artemczuk-Machowskiej z tanecznym show. Później odbyły się koncerty Ernesta Zimmermanna z zespołem i zdunowsko-ostrowskiego zespołu To All Units. Nie brakowało licytacji, jak również gier i zabaw dla dzieci, słodkich wypieków i pysznej grochówki. Tradycyjnie zwieńczeniem dnia było „Światełko do nieba”. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Kultury Adsum. Zdunowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał kwotę 22372,20 zł. Warto dodać, że Przedsiębiorcy Ziemi Zdunowskiej zadeklarowali się do wpłaty dodatkowej kwoty 5430 zł.

SULMIERZYCE. W Sulmierzyckim Ośrodku Kultury wystąpiły orkiestra dęta, dzieci z zespołu tanecznego z Przedszkola Publicznego oraz z grupy tanecznej przy SDK, a także grupa taneczna Akord Music ze Szkoły Podstawowej im. Sebastiana Fabiana Klonowicza. Sulmierzycki sztab zebrał 12 451,66 zł.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

YouTube

MediaSort
energy sped
BGP
Robstal
daf-mal
Archiwum
Jumbonet
Intermarche
Lesniczowka
M-Partner
Lombard Smok
Phone Spa
Zuziak
Kiki Car Care
APR
Active Zone
KUK
Eltom-bud
Jarmużek
Kostka
Pod Szyszkami