Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Walczyli o mistrzostwo powiatu

2018-02-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Walczyli o mistrzostwo powiatu
Walczyli o mistrzostwo powiatu
Akademia Reissa

W sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Smolicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w Warcabach. W turnieju dziewcząt triumfowała Wiktoria Łukowiak, a w gronie chłopców najlepszy był Dawid Gustowski.

Do zmagań przystąpiło 40 osób z dziewięciu szkół podstawowych. Zawodnicy rywalizowali na dystansie dziewięciu rund, a odpowiedni program do kojarzenia par czuwał nad sprawnym przebiegiem zawodów.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Wiktoria Łukowiak ze Smolic, wyprzedzając Justynę Łukowiak (SP Zalesie Małe), Magdalenę Brykczyńską (SP 8 Krotoszyn) oraz Marcelinę Budzik (SP Kuklinów). Te zawodniczki reprezentować będą powiat w wielkopolskim finale, który odbędzie się 17 marca w Poznaniu.

W rozgrywkach chłopców pierwsze miejsce zajął Dawid Gustowski (SP 4 Krotoszyn), a za nim uplasowali się Michał Puślecki (SP Smolice), Bartosz Wierzowiecki (SP Kuklinów) i Piotr Snela (SP Zduny). Ta czwórka rywalizować będzie w finale wojewódzkim.

Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe. Ponadto każdy z uczestników otrzymał posiłek oraz film DVD. Wszystko to było możliwe dzięki wsparciu firmy Hodowla Roślin w Smolicach oraz Towarzystwu Gier Planszowych i Karcianych BAŚKA.

(GRZELO)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud