Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Walczymy z koronawirusem na sportowo!

2020-07-30
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Walczymy z koronawirusem na...
Walczymy z koronawirusem na sportowo!
Media sort baner w tekstach

Takie hasło przyświecało organizatorom i uczestnikom Święta Sportu „Łąkociny 2020”. W ramach imprezy rozegrano XII Memoriał Aleksandra Szuberta w Piłce Nożnej oraz III Bieg o Puchar Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski, w którym startowali także zawodnicy z powiatu krotoszyńskiego.

 

Impreza pierwotnie miała odbyć się w czerwcu, ale z powodu pandemii przełożono ją na 26 lipca. Ponadto program memoriału, w porównaniu z poprzednimi edycjami, został okrojony. Organizatorzy zdecydowali się na zaproszenie tylko czterech seniorskich drużyn piłkarskich, a bieg miał ograniczoną – do kilkunastu – liczbę startujących.

W piłkarskim memoriale triumfowała ekipa Zębcowa Ostrów Wlkp., a kolejne pozycje zajęły LZS Kuczków, Ogniwo Łąkociny i Huragan Szczury. Warto przypomnieć, iż Aleksander Szubert, któremu poświęcony był memoriał, był społecznikiem, radnym gminnym, piłkarzem i współzałożycielem LZS Ogniwo Łąkociny.

Za najlepszego bramkarzem turnieju uznano Mateusza Bobera ze zwycięskiej drużyny. Do tytułu króla strzelców aspirowało trzech piłkarzy, którzy po dwa razy trafiali do siatki – Tobiasz Reimann i Alan Mielcarek (LZS Kuczków) oraz Krzysztof Kowalski (Zębców). Aby wyłonić najlepszego strzelca, organizatorzy przygotowali dogrywkę, polegającą na trafieniu piłką w poprzeczkę z 16 metrów. Już w pierwszej kolejce ta sztuka udała się tylko T. Reimannowi i to on zdobył koronę króla strzelców.

Uczestnicy biegu mieli do pokonania dystans o długości 2,6 km. Wśród pań najlepsza była Agnieszka Gościniak ze Świnkowa, wyprzedzając dwie zawodniczki z Biadek – Elizę Samol i Klaudię Szubert. W gronie mężczyzn triumfował Damian Kowalczyk ze Zdun, a za nim uplasowali się Mateusz Krawczyk i Marek Grześczyk (obaj z Ostrowa Wlkp.).

Z powodu epidemii nie rozegrano tradycyjnego meczu pomiędzy Rodziną Szubertów a reprezentacją Łąkocin.

(ANKA)

YouTube

energy sped
Robstal
Jumbonet
Intermarche
Lesniczowka
Lombard Smok
Phone Spa
Kiki Car Care
Zuziak
Archiwum
APR
BGP
daf-mal
M-Partner
MediaSort
E-paka
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Kostka
KUK
Jarmużek