Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Wojno
CZWOJDA

Walentynki z Małym Księciem

2021-02-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Walentynki z Małym Księciem
Walentynki z Małym Księciem
Pałac w Orli tekst

Samorząd uczniowski Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Benicach, we współpracy z filią nr 6 Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej, zorganizował spotkanie dla uczniów, którego motywem przewodnim była książka „Mały Książę”.

 

W trakcie spotkania rozmawiano o ważnych aspektach życia każdego człowieka, takich jak miłość, przyjaźń czy rodzina. Inspiracją dla organizatorów była książka „Mały Książę” oraz jej ekranizacja. Powiastka filozoficzna została zilustrowana przez jej autora – Antoine’a de Saint-Exupery’ego, ale książki dają możliwość własnego wyobrażania bohaterów i świata przedstawionego.

Każdy miał własny pogląd na Małego Księcia i jego Różę, dlatego uczniom zaproponowano konkursy. Klasy VII-VIII miały przedstawić sylwetki głównego bohatera książki i jego przyjaciółki, a klasy IV-VI wykonywały kartki walentynkowe z życzeniami.

Walentynki świętowały również dzieci z najmłodszych klas. Nauczycielki Aleksandra Radziszewska i Joanna Kamińska-Leydy zorganizowały dla nich konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Celem akcji było pobudzenie kreatywności oraz rozwijanie zdolności w wymiarze twórczym i estetycznym. Na konkurs wpłynęły 23 prace, które oceniane były pod względem techniki, kompozycji, kreatywności i estetyki wykonania. W gronie laureatów znaleźli się Kinga Wawrzyniak i Jan Walczak z klasy I oraz Agata Wawrzyniak i Mateusz Marciszak z klasy III.

(LENA)

FOT. SP Benice

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
Get Free
Jarmużek
KLIMA-PARTNER
Oring
OLD-BRICK.PL
Zuziak
Jumbonet
Pałac w Orli
CZWOJDA
KIKICARCARE
MATYLA
ZSP2
Maśniak
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud