Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Wideokonferencja z wojewodą

2020-09-30
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Wideokonferencja z wojewodą
Wideokonferencja z wojewodą
Vidia film tekst

We wtorek odbyła się wideokonferencja samorządowców oraz przedstawicieli służb i inspekcji z powiatu krotoszyńskiego z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem. Rozmawiano oczywiście o sytuacji epidemicznej na naszym terenie w związku z wykryciem ogniska zakażeń w Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie.

 

Ł. Mikołajczyk zadeklarował wsparcie. Wicestarosta Paweł Radojewski opowiedział o dotychczasowych działaniach, podkreślając przy tym, iż rozpoczęto je od razu po uzyskaniu informacji o tym, że jedna z mieszkanek DPS-u jest zarażona koronawirusem. Wyjaśnień udzielił także Dionizy Waszczuk, dyrektor tej placówki. Jak poinformował, trzech mieszkańców DPS-u przebywa w szpitalach, a stan pozostałych jest dobry.

Wojewódzki inspektor sanitarny, dr Jadwiga Kuczma-Napierała, zaproponowała wykonanie ponownych – weryfikacyjnych testów u personelu placówki. Ponadto Wielkopolski Urząd Wojewódzki pomaga w wyposażeniu DPS-u w potrzebną odzież ochronną. Do Baszkowa z Poznania przywieziono już m.in. 500 sztuk kombinezonów ochronnych. Łukasz Krysztofiak z WUW w Poznaniu zadeklarował, iż władze wojewódzkie w razie potrzeby przekażą kolejne partie środków ochrony.

Wojewoda pytał też komendanta policji, czy komisariaty i posterunki w powiecie działają planowo. Insp. Mariusz Jaśniak wyjaśnił, że dwóch funkcjonariuszy przebywa na kwarantannach prewencyjnych w związku z tym, iż osoby z ich najbliższego otoczenia są pracownikami DPS-u. To jednak, jak oznajmił, nie ma wpływu na pracę policji na terenie powiatu.

OPRAC. (ANKA)

FOT. Profil facebookowy starosty krotoszyńskiego

YouTube

Pałac w Orli
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Zajączek
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek