Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Wielki pożar hali produkcyjnej

2019-11-09
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Wielki pożar hali produkcyjnej
Wielki pożar hali produkcyjnej
W tekście Pawlicki

W nocy 7 listopada w hali produkcyjnej w miejscowości Biały Dwór (gmina Koźmin Wlkp.) wybuchł pożar. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.

 

Na akcję wysłano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz z jednostek OSP w Koźminie Wlkp., Czarnym Sadzie, Wałkowie i Borzęciczkach. Wezwano także wsparcie z powiatów ościennych – siły i środki wchodzące w skład plutonu ratowniczego z powiatu jarocińskiego (JRG Jarocin, OSP Racendów, OSP Witaszyce, OSP Jaraczewo), podnośnik hydrauliczny z KP PSP Gostyń, kontener ze sprzętem ochrony układu oddechowego z KP PSP Ostrów Wlkp., batalionowy samochód dowodzenia i łączności z KW PSP Poznań oraz Grupę Operacyjną Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego.

Hala produkcyjna paliła się w całej objętości. Płomienie wydobywały się na zewnątrz budynku. Osoby tam pracujące nie odniosły żadnych obrażeń i samodzielnie opuściły halę.

– Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uzyskaniu informacji od pracowników zakładu o odłączeniu mediów w hali produkcyjnej strażacy przystąpili do podawania środków gaśniczych na palący się obiekt – relacjonuje Tomasz Patryas, rzecznik prasowy KP PSP w Krotoszynie. – Z uwagi na niestabilną konstrukcję obiektu objętego pożarem oraz potwierdzoną informację o braku osób poszkodowanych zdecydowano, by nie wprowadzać ratowników do środka i użyć w działaniach specjalistyczny sprzęt w postaci podnośników hydraulicznych oraz bezzałogowego statku powietrznego z KW PSP w Poznaniu, zwiększając tym samym efektywność akcji i bieżącej oceny sytuacji. Na miejsce sukcesywnie docierały kolejne siły i środki, co pozwoliło zwiększyć intensywność podawania środka gaśniczego. W newralgicznym punkcie akcji łącznie podano sześć prądów gaśniczych. Po zlokalizowaniu pożaru i stłumieniu płomieni przystąpiono do przeszukania obiektu oraz do usuwania na zewnątrz elementów konstrukcyjnych, wyposażenia hali i materiałów palnych w celu dogaszenia.

Na koniec obiekt oddymiono i przewietrzono oraz sprawdzono kamerą termowizyjną, potwierdzając likwidację zagrożenia. Akcja trwała ponad sześć godzin, a brało w niej udział 76 strażaków z 20 zastępów.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

YouTube

daf-mal
Lombard Smok
MediaSort
Dietetyka Kroczak
Ideal Okna
Intermarche
Klub zdrowia 24
Zuziak
Vademecum poprawne
gierko
APR
Lesniczowka
Banaszak
M-Partner
Archiwum
BGP
Pod Szyszkami
Robstal
KOK
Kostka
Jumbonet
KUK
Słoneczna
Transmed24
Jarmużek
Eltom-bud
W starym stylu